Професійний фітнес-тренер Мандзяк Віктор у своєму блозі пояснив, чи можна їсти картоплю, коли худнете:
🍎Погодьтесь, якщо людина продає на ринку яблука, то в спілкуванні на тему плодів, вона внушатиме Вам безмежну користь та перевагу над іншими фруктами саме зелено-червоного плоду. Ні, продавець яблук не аналізував хімичний склад продуктів та їхній вплив на організм наземних створінь, все прозаїчно: гроші.
Спішу Вас заспокоїти: картоплю я не продаю, навіть не вирощую, тому максимум об’єктивності.
❓Чи є картопля ворогом гарної фігури?
Для лінивих, що не бажають себе обтяжувати великою кількістю літер, пишу відразу:
☝️Вживайте картоплю, і будьте здоровими та стрункими.
😉Але ж я добре знаю, що серед моїх читачів є й такі, що люблять збагачуватись знаннями. Саме для вас я пишу далі…
Вперед!!! Беремось до аналізу коренеплоду, яким людство харчується близько 9 тисячоліть!
Людей бентежить, що картопля – то КРОХМАЛЬ.
🤦♂️Крохмаль не є якоюсь унікальною негативною особливістю картоплин – це всього лиш молекули глюкози, з’єднані між собою. Так-так, це саме та цілюща глюкоза, яка дуже потрібна нашому організму. Негатив полягає в тому, що надлишок глюкози з легкістю конвертується у “клятий” жир. Не спішіть з висновками, адже шановані всіма вівсяні пластівці містять в собі в ТРИ рази більше крохмалю! В картоплі 16-18% крохмалю. О це так!!!
Рухаємось далі!
Калорійність
Картопля: 77ккал.
⚠️У тій же “вівсянці” калорій майже в П’ЯТЬ разів більше ніж в картоплі! Ого!!!
Справедливо відмітити, що мова йде про сирі продукти. При приготуванні “вівсянки” її калорійність “розбавляється” рідиною (молоко чи вода), тому не хвилюйтесь, вівсянка – хороший продукт.
Ще справедливо підмітити, що східно-американський коренеплод не особливо багатий на мікронутрієнти, що, звісно, є мінусом картоплі.
Глікемічний індекс
Кажуть, в картоплі ГІ високий.
🤦♂️Я вже писав, що ГІ треба залишити діабетикам, бо для них він і розроблявся.
Чому фітнесисти трясуться над ГІ, не ясно. Чогось бояться, чогось невідомого?..
😄Кажуть, що їх може з’їсти страшний інсулін, чи щось таке. Ще вони вірять, що інсулін запасає жир. Не знають вони, бідні, що жир запасають не гормони, а набагато страшніший звір – переїдання. Гормони – всього лиш, регулятори наших дурних звичок.
Але, тим не менше, напишу і про глікемічний індекс, як би не було, низький ГІ – не мінус точно, та і людей з проблемою регуляції рівня цукру в крові в популяції чимало.
ГІ (на хлопський розум) – це здатність продукту піднімати рівень “цукру” в крові.
ГІ картоплі залежить від способу її приготування: п’юре, картопля фрі, печена картопля мають високий ГІ, а от варена “в мундирі” може посперечатись в цьму з тією ж “вівсянкою”.
☝️Діабетики майте на увазі: картопля «в мундирі» – ваш продукт.
🤓Мабуть, все таки, ви сумніваєтесь в тому, що я не продаю на ринку картоплю: ну, не може бути так, щоб всі дієтологи, нутриціологи забороняли картоплю при схудненні, попри її “безобідність”.
❓В чому причина?
«Змішалось все: коні, люди…»
⛔️Нічого змішувати продукти зі стравами, нічого підміняти поняття!
Спішу внести ясність. Сам продукт – картопля цілком придатний до вживання на етапі зменшення жирових запасів організму, а псує його додавання жиру при приготуванні страв (масло до п’юре, смажіння на олії), що в рази збільшує її калорійність. Саме ЦЕ є причиною демонізації цього чудового продукту харчування, який безумовно має право бути на столі людей, що цінують здоров’я та бажають бути у формі.
ВИСНОВОК: Картопля талію береже, не псує.
Будьте у формі!