Забудьте про зморшки!

Нахмурені брови, гусячі лапки, стомлене обличчя, мімічні зморшки – цих недоліків можна позбутися за допомогою ін’єкцій. Усе про ботулінотерапію розповідає косметолог.

На запитання про ботулінотерапію відповідає лікар-хірург, косметолог Ольга Петрук.

– Що таке ботулінотерапія?

– Ботулінотерапія – це ін’єкції ботулотоксину, спрямовані на розслаблення мімічної мускулатури. Препарат діє таким чином, що вимикає механізм утворення зморшки. Тобто м’яз не скорочується і зморшка не утворюється. Дана процедура актуальна для людей, які часто морщаться. Це залежить від багатьох факторів: нервове перенапруження, мімічна звичка тощо. Після введення ботулотоксину ми ніби змушуємо мозок «забути» надсилати сигнал м’язу про скорочення. Таким чином можна навіть відучити людину морщитися.

– З якого віку можна колоти ботулотоксин?

– Немає віку – є покази. Можна і в 16. Ймовірно, буде достатньо однієї процедури і більше колоти і не буде потреби, бо підліток відучиться, скажімо, хмурити брови.

– А якщо це глибока зморшка?

– У такому разі треба вдаватися до комплексного підходу. Спершу застосовують ботулінотерапію (щоб вимкнути механізм утворення зморшки, зафіксувати м’язи), а потім вводять філери (щоб повернути втрачений об’єм у ділянці зморшки).

– Для корекції яких ділянок на обличчі застосовують ботулінотерапію?

– Для усіх. Окрім того, ін’єкції ботулотоксину застосовують для корекції гіпертонусу м’язів на шиї, що призводить до витягування овалу обличчя і неестетичного вигляду шиї.

Також високу ефективність мають ін’єкції ботулотоксину при лікуванні гіпергідрозу – підвищеної пітливості під руками, на долонях і стопах. Надмірна пітливість деяким людям створює великий дискомфорт, а ін’єкції дають можливість на певний час забути про проблему.

– Які препарати для ботулінотерапії ви застосовуєте?

– Я обрала два види ботулотоксину – французький і німецький, які дещо відрізняються. Який препарат застосовувати, вирішуємо спільно із пацієнтом, залежно від його очікувань.

Часто жінки надають перевагу лайт-варіанту, коли результати ботулінотерапії малопомітні і зберігається міміка. Це також актуально, коли необхідно зберегти функції жувального м’яза. Гіпертонус жувального м’яза не тільки призводить до формування маскуліноподібного квадратного овалу обличчя, але й призводить до стирання зубів. У такому разі комфортніше працювати німецьким ботулотоксином, адже він не повністю розслаблює м’яз, певною мірою зберігає його функцію.

Натомість м’язи, які призводять до утворення зморшки між бровами, не мають іншої функції, і їх можна повністю «вимкнути». У такому разі доцільно застосовувати французький ботулотоксин.

Слід зауважити, що зараз у моді максимальна природність, у тому числі збереження міміки, а не «фейс-фрост».

– Як підготуватися до процедури й обрати оптимальний час для її проведення?

– Перед проведенням процедури необхідна консультація. Це дуже важливо! Часто жінки, начитавшись публікацій в інтернеті, думають, що їм підходить певна ін’єкційна методика, а під час консультації з лікарем з’ясовується, що потрібна зовсім інша. І до цього треба бути готовою.

Мені як лікарю важливо перед процедурою поспілкуватися з пацієнтом й отримати детальну інформацію про його стан здоров’я. Необхідно навіть дізнатися про менструальний цикл. В ін’єкційних методиках це має вагоме значення, адже перед менструацією сильно розріджується кров, в організмі затримується рідина, і після ін’єкцій можуть виникнути набряки. Тому оптимальний час для процедури – 7-10 день місячного циклу (його треба рахувати від першого дня початку менструації).

– Чи є такі ліки, що їх протипоказано приймати перед введенням ін’єкцій?

– Так, це нестероїдні протизапальні препарати, типу ібупрофен, нурофен, деклофенак тощо. Вони розріджують кров. Треба припинити вживання таких препаратів щонайменше за три дні до проведення процедури. Варто також за тиждень припинити прийом антикоагулянтів. Але, звісно, насамперед треба зважати на ризики відмови від прийому цих препаратів.

– Чи можна зробити ін’єкції ботулотоксину одразу після консультації?

– Так, якщо протипокази відсутні і пацієнт до цього готовий. Це так звана процедура обідньої перерви, після проведення якої не будуть помітні сліди. У людей з чутливою шкірою можлива хіба червона плямка у місці ін’єкції. Зауважу, що ботулотоксин починає діяти на 3-5 день після введення, а тому результат процедури помітний не одразу.

– Як часто потрібно повторювати процедуру?

– Докорекція проводиться протягом двох тижнів. А повторно ботулотоксин можна колоти не раніше, ніж через три місяці після попередньої процедури. Препарат найбільш активний у перший місяць, а діє він загалом приблизно 3-4 місяці. Але тривалість дії індивідуальна: на людину зі слабшими м’язами він може діяти довше, а якщо м’язи сильніші – термін дії буде коротшим.

Німецький ботулотоксин можна колоти частіше. Він не викликає резистентності, тобто звикання. Річ у тому, що він найбільш очищений і в організмі до нього не вробляються антитіла, тому препарат діє при кожному введенні.


Медичний центр “Боголюби” розташований за адресою Луцький р-н, с. Тарасове, вул. Лісова, 1б.

Тел.: 0332 20 07 02, 099 44 55 404, 067 851 79 38.

e-mail: [email protected]

Сайт: www.bogolybu.com.ua

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook