Маленькі червоні родимки, які раптом з’являються на нашому тілі, змушують нас лякатися і тривожитися. Вони не болять, але виглядають не особливо естетично, а, головне, ми себе постійно запитуємо, чому вони з’явилися так несподівано? Може, причина криється в нашому харчуванні? Або це симптом якогось захворювання? Щоб вас заспокоїти, відразу скажемо, що це не настільки серйозно, хоча так, будь-які зміни, що відбуваються зі шкірою, слід контролювати. Але з’ясуймо деталі.
Чому на тілі з’являються червоні родимки?
Дехто вважає свої родимки дуже привабливими. Однак в більшості випадків це зміна пігментації шкіри, за якою потрібно стежити. Наукова назва червоних цяток – червоний невус або ангіома. Як правило, з’являються у людей зі світлою шкірою або в середньому віці.
Такі родимки є безпечними для здоров’я, але якщо вони з’являються часто і у великій кількості, то це привід звернутися до лікаря, тому що, поза сумнівами, це сигнал, що в нашому організмі відбуваються якісь зміни.
- Зазвичай появу червоних родимок пов’язують з проблемами з печінкою, точніше, то з не зовсім коректною її роботою.
- Також вони можуть з’являтися через неправильне харчування, коли в кишківнику і печінці накопичується багато токсинів.
Їх поява спровокована аномальним зростанням кровоносних судин. - Червоні цятки на обличчі, кистях рук та інших відкритих ділянках тіла, які рідко знаходяться під одягом, можуть з’явитися через надмірне перебування на сонці. Слід бути обережнішими.
- Дуже часто поява таких родимок має спадковий характер.
- Ще однією причиною їх появи на тілі можуть бути незначні гормональні зміни у жінок.
- Вони можуть з’являтися з віком.
Що робити, якщо виявили червоні родимки?
Якщо ви виявили на своєму тілі червону родимку, головне, не бійтеся, тому що нічого серйозного не сталося і ніякого лікування застосовувати не потрібно.
Зверніть увагу на краї таких родимок і їх текстуру. Якщо вони нерівні, шорсткі і в розмірі перевищують 6 мм, то необхідно звернутися за консультацією до дерматолога.
Якщо родимки з’являються у великій кількості в зоні грудей, зверніться до лікаря. Одна або дві не мають особливо важливого значення, але несподівана поява більшої кількості може бути сигналом наявних проблем зі здоров’ям.
Перевірте, яку форму мають ваші родимки, симетричні або асиметричні вони. Якщо друге — зверніться до лікаря.
Зверніть увагу на їх відтінок. Якщо вони червоного кольору, то проблем немає, але якщо вони поступово темніють і з кожним разом стають все темнішими, то слід повідомити про це свого лікаря.
Подивіться уважніше до малечі: у діток з дуже світлою шкірою також можуть з’явитися такі червоні цятки на тілі. Тому слід регулярно оглядати своїх дітей, щоб тримати ситуацію під контролем.
Лікування і профілактика появи червоних родимок
- Експерти стверджують, що для запобігання появи червоних родимок на тілі необхідно регулярно очищувати кишківник і дбати про здоров’я печінки.
- Постарайтеся пити не менше двох літрів води в день.
- Намагайтеся їсти більше свіжих овочів і пити натуральні соки. Дуже корисними будуть морква і селера.
- Водорості спіруліна, наприклад, прекрасно вбирають токсини, що накопичуються у кишківнику.
- Включіть у свій раціон оливкову олію і авокадо.
- Починайте свій ранок зі склянки води.
- Щоб уникнути появи червоних родимок, в ідеалі, крім того, що потрібно дотримуватися збалансованого харчування, слід ще й захистити себе від негативного впливу сонячних променів. Адже сонцезахисний крем цілком може запобігти появі таких родимок на обличчі і в зоні шиї.
- Постарайтеся завжди підтримувати свою шкіру добре зволоженою, споживайте достатню кількість вітаміну С і уникайте перебування на сонці з 12 до 16.