Грип: хто хворіє найчастіше і як не захворіти

Якщо запитати, що пересічний громадянин знає про грип, назбираємо чимало порад. Згадаємо і мед, і лимони, і часник, і малину, і липовий чай... Ніби немало. Однак щороку епідемія грипу з новою силою ускладнює нам життя. Чому так трапляється і що справді допоможе?

Якщо у вас болить голова, м’язи, закладено ніс, дере у горлі, ломить тіло, а температура піднялася до 39-40 оС, ймовірніше, ви захворіли на грип – стару, як світ, хворобу, – і змушені будете пролежати у ліжку принаймні тиждень. За умови, що хвороба не дасть ускладнення…

Про особливості грипу і профілактики розповідає лікар Валерій Кацаман.

Хто хворіє найчастіше?

На думку провідних спеціалістів, найбільший ризик захворіти на грип мають діти до 14-ти років й ті, кому за 60. У перших імунітет ще не виробився, а в старших людей він ослаблений. Сприяють виникненню епідемій соціальні та економічні проблеми, міграції населення, погані екологія та харчування, брак вітамінів.

Якщо людина байдуже ставиться до власного здоров’я, не одягається відповідно до погоди, вона теж має усі шанси захворіти. Адже зниження температури повітря зменшує вироблення в організмі такого необхідного інтерферону.

Деякі медики стверджують, що люди з III та IV групами крові на грип не хворіють, але можуть бути носіями вірусів.

Як вберегтися від грипу?

Один із найефективніших засобів, що може запобігти грипу, – вакцинація. Вакцину виробляють щорічно, модифікуючи її під очікуваний тип грипу.
Заповітну рідину можна придбати в усіх аптеках. Вона коштує значно дешевше, аніж лікування від хвороби.

Коли саме потрібно робити щеплення?

Найбільшого ефекту можна досягти, зробивши укольчик за два тижні (максимум – за місяць) до початку епідемії. Адже імунний захист формується протягом двох тижнів після вакцинації. За півроку (у декого за сім – вісім місяців) антитіла руйнуються і ймовірність захворіти виникає знову.

Чи має вакцинація побічні ефекти?

Лікарі застерігають, що після вакцинації імунітет людини може дещо ослабнути. Щеплення не варто робити людям з хворобливою нервовою системою. Доречно також перевірити, чи не має людина алергії на антибіотики і яєчний білок, що входить до складу вакцини. У цьому разі вакцинацію проводять паралельно з антигістамінними препаратами, що зменшують алергію.

Люди з ослабленою імунною системою повинні вакцинуватися двічі половиною звичайної дози з тижневою перервою, а після щеплення обов’язково перебувати під наглядом лікарів.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook