8 аргументів, які переконають вас НЕ користуватися пакетами

Наступного разу на касі варто відмовитися від пакета.

Один із найважливіших винаходів людства – пластик – став справжнім лихом для природи. Сьогодні близько 30% відходів за вагою та 50% за об’ємом становлять різні пакувальні матеріали, третина з них – пластик.

Якщо у 50-х роках виготовляли близько 5 мільйонів тонн пластикових виробів на рік, то тепер майже 100 мільйонів тонн. В Україні 4% території зайняті різними відходами.

У природі немає відходів: все народжується, вмирає, розпадається і повертається в землю. Сміття та упаковки зі штучних матеріалів також поступово розкладаються, але це відбувається дуже повільно. А іноді й не відбувається зовсім!

Так, папір розкладається через 2–5 місяців, недокурки – через 1–12 років, поліетиленові торбинки – через 10–20 років, скляна тара – через 1 млн років, а пластикова тара взагалі не розкладається.

За даними Міністерства екології, на теренах нашої батьківщини накопичено понад 25 млрд тонн відходів.

Більшість полігонів промислових відходів сьогодні не відповідають санітарно-гігієнічним вимогам. Місця скупчення сміття є джерелом сильного забруднення навколишнього середовища і зростання захворюваності населення.

У розвинених країнах, де приділяють значну увагу охороні навколишнього середовища, поступово повертаються до виробництва упаковки з паперу – екологічно чистого матеріалу, який просто утилізувати і який практично не завдає шкоди навколишньому середовищу.

У Китаї, приміром, вирішили відмовитися від використання поліетиленових пакетів. Сім років тому там ввели заборону на виробництво ультратонких поліетиленових пакетів і їх безкоштовну видачу в магазинах, адже вони швидко рвуться і викидаються. Китайцям радять брати з собою в магазини кошики або тканинні сумки. Цим шляхом пішли деякі міста США, Ізраїль, Ірландія, Данія, Єгипет, Аргентина та інші країни.


Вирушаючи в магазин або збираючись винести відро для сміття, згадайте про перевантажені звалища. Ви можете зробити внесок у зменшення побутових відходів. Наприклад, замість пакувальних поліетиленових пакетів, які ви викинете, прийшовши додому, використовуйте багаторазові екологічні легкі сумочки.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook