Лікарі та народні цілителі називають броколі концентратом найважливіших полівітамінів. Це особливо актуально в осінньо-зимовий період, коли імунітет організму слабшає. Так, броколі містить удвічі більше аскорбінової кислоти, ніж, наприклад, цвітна капуста, білків – у 1,5 раза.
Такі цінні речовини, як холін і метіонін, якими насичена броколі, регулюють кількість холестерину в крові, попереджують розвиток гіпертонії, атеросклерозу, стенокардії, звуження просвіту судин та ішемічну хворобу серця.
За рахунок мікроелементів і цілого комплексу рослинних гормонів броколі підвищує моторику шлунка, запобігає запорам, розвитку геморою. Її ніжна клітковина не спричиняє бродіння й метеоризму в кишківнику.
Ця капуста ретельно розщеплює надлишки жирів і вуглеводів, тому люди, які регулярно їдять броколі, поступово позбуваються зайвої ваги та целюліту, а це, як довела медична наука, істотно подовжує життя.
Рецепти страв із броколі дуже різноманітні. Її можна варити, запікати і тушкувати. Головне – не піддавати надто інтенсивній обробці, щоб зберегти її корисні властивості.
Варити броколі рекомендовано не більше двох-трьох хвилин, опустивши капусту не в холодну воду, а в підсолений окріп. Відтак відразу обдати крижаною водою, щоб вона зберегла яскравий колір. Скуштуйте: броколі – це смачно!