Які рослини не бажано вирощувати вдома

На нашій території можуть завестися справжні зелені вороги, які можуть завдати значної шкоди здоров’ю.

Як можна швидко додати своєму будинку затишок, приємну атмосферу і індивідуальність? Звичайно ж, за допомогою кімнатних квітів. Зараз можна придбати абсолютно будь-який примірник, який раніше вважався недосяжною екзотикою. Однак чи багато ми знаємо про рослини, крім особливостей догляду за ними? Адже на нашій території можуть завестися справжні зелені вороги, які можуть завдати значної шкоди здоров’ю.

Диффенбахія


Цей зелений вихованець дуже гарний з виду: його жовто-зелене листя виглядає ефектно. Однак за привабливою зовнішністю криється головна небезпека: білий отруйний сік диффенбахії, що викликає сильні опіки і отруєння. Якщо сік потрапить в рот, він неминуче викличе розпухання і оніміння язика та слизових. Постраждати від нього можуть не тільки зацікавленні діти або домашні тварини, але й дорослі. Якщо скоріше за все дітей зацікавить яскрава зовнішність квітки, то господар може легко отримати опіки соком, зрізуючи листя або пагони. Тому не забувайте ретельно мити руки після догляду за цією небезпечною красунею, якщо вона вже зростає у житлі.

Пуансетія


Незважаючи на романтичну назву і красу квітів, пуансетію не рекомендується розводити в будинку, де живуть діти і тварини. При випадковому, навіть найменшому пошкодженні, з цієї рослини починає щедро витікати їдкий, отруйний, білуватий сік. Він-то і представляє найбільшу небезпеку: при попаданні всередину викликає спазми шлунку, блювоту, пронос. Потрапляючи на шкіру, сік пуансетії здатний викликати запалення, зовні схоже на сильний опік з пухирями. Тому цю квітку потрібно утримувати високо на полиці, куди не доберуться діти, а ні тварини.

Пахіподіум, або Мадагаскарська пальма


Ця химерна екзотика давно завоювала любов багатьох квітникарів. Хоча не має насправді ніякого відношення до пальм, пахіподіум виглядає дуже велично в домашньому інтер’єрі. Його товстий стовбур прикрашає ефектне листя і яскраві квітки, що нагадують жовті зірки. Однак у цій красі і криється головна небезпека: наявність небезпечної отрути, шкодить серцево-судинній системі. Сумнівно, що хтось захоче спробувати листя і квіти цієї рослини на смак.

Олеандр


Цього південного гостя можна часто зустріти в інтер’єрі любителів рослин. Він щедрий на вічнозелене листя і довге рясне цвітіння. Однак його красиве листя і стовбур містять небезпечний глікозид, гнітючий діяльність серця. Для довідки: смертельна доза для людини міститься всього лише в двох з’їдених листках олеандра. Слід бути обережними при різних роботах по догляду за рослиною: обрізання, живцювання, пересадка. Молочний сік, що виділяється, і насіння дуже отруйні. Квітучий олеандр, особливо в невеликих приміщеннях, провокує сильний головний біль, запаморочення.

Азалія


Здавалося б, що може бути небезпечніше ніж невибаглива яскрава квітка в червоно-рожевій палітрі? Відповідь: андромедотоксин, що міститься в соку цієї красуні. При попаданні всередину він може викликати блювоту, розлади шлунку, порушення роботи серця та мускулатури тіла, і навіть смерть. Рясно квітучі азалії здатні провокувати напади запаморочення і навіть непритомність. Тому при наявності маленьких дітей і тварин в будинку краще на якийсь час відмовитися від утримання азалії.

Плющ


Народні прикмети вже давно охрестили цю вічнозелену ліану вампіром, приписуючи їй здатність відбирати життєві сили і псувати відносини між подружжям, доводячи їх до розлучення. Є віра в забобони чи ні, але нашкодити рослинам поруч плющ може сильно: вони швидко в’януть і можуть загинути. До того ж, його квітки, листя і стебла дуже отруйні. Якщо їх спробує маленька дитина, то сильне отруєння неминуче. Для хом’яка або іншого гризуна подібна трапеза, швидше за все, виявиться останньою.

Природно, список небезпечних рослин не обмежується тільки цими прикладами. Щоб не ставити під загрозу здоров’я: своє, рідних і домашніх улюбленців, завжди цікавтеся у продавця наявністю шкідливих речовин у кожної конкретної рослини. Отримані знання дозволять уникнути багатьох непередбачених ситуацій і попередити можливу біду.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook