Вазони Квітник

Догляд за спатіфілумом: пересадка, полив і лікування рослини

Мріючи про жіноче щастя, представниці слабкої статі купують кімнатну квітку з грецькою назвою спатіфілум. Зовні вона нагадує білий парус, який дає надію, що досягнення поставленої мети вже не за горами. Догляд за квіткою має бути особливо педантичним, щоб не зіпсувати, за повір’ями, долю.

Виростити багаторічну рослину не складно, особливо якщо дотримуватися певних правил, починаючи від вибору грунту і закінчуючи якістю, умовами поливу. Spathiphyllum не вибагливий при повсякденному догляді, тому легко приживається навіть на одній території з починаючим «садівником». Вічнозелений кущ приємно радує око, якщо поставити його на вікно.

Основи догляду за спатіфілумом в домашніх умовах – правильно підібраний розмір горщика, середня температура, достатня вологість, гармонійне розміщення в кімнаті, попадання на листочки потоку світла. Щоб догляд за спатіфілумом виявився плідним, і жіноче щастя справді приносило радість і спокій, рекомендується запам’ятати такі правила:

  1. При зростанні квітку потрібно пересаджувати у великий горщик, причому робити це бажано навесні. Спеціальний ґрунт купувати в магазині або приготувати самостійно в домашніх умовах. Хорошим вибором є глиняний горщик, здатний тривалий час підтримувати необхідний рівень вологості, забезпечити доступний догляд.
  2. Ця теплолюбна рослина з тропіків не переносить холоду, впливу протягів. Оптимальний температурний режим обмежується 18-23 градусами. Перегрів теж шкідливий, оскільки “жіноче щастя” починає стрімко в’янути, вже не радує своїм бездоганним зовнішнім виглядом.
  3. Така вологолюбна квітка при природних умовах виростає на болотах, річках. Чим вище температура навколишнього середовища, тим частіше його потрібно поливати. З похолоданням потрібно скоротити рівень вологості, а поливати тільки коли пересихає грунт. Недолив при догляді шкідливий, як і перелив.
  4. Розміщення квітки доречне на північній стороні приміщення, але і на вікні південного напрямку росте рясно. Вибравши зручне місце, головне – виключити потрапляння на листочки прямих сонячних променів. Опалення може знаходитися поруч, проте рослину при догляді краще не перегрівати, дозувати порції тепла та природного потоку світла. При дії сухого повітря рослина буде сохнути, а кінчики листя чорніти.
  5. Спатіфілум – тіньовитривала кімнатна квітка. Світло повинне бути розсіяним, адже прямі промені сонця є самими справжніми шкідниками природного і повноцінного цвітіння. Якщо вони потрапляють в надмірній кількості, рослина може знітитись, почне жовтіти. А ось нестача освітлення робить листя маленьким і витягнутим.

Чим удобрювати спатіфілум

Цю квітку потрібно обприскувати, своєчасно захищати корінці від дрібних і не завжди помітних шкідників. Для підгодівлі один раз за три тижні використовуються мінеральні добрива невисокої концентрації. Перш ніж обприскувати спеціальним складом і після такого сеансу необхідно поливати квітку теплою водою. Добрива для спатіфілума захищають від попелиці, грибка, павутинного кліща, щитівки, борошнистого червця.

Як поливати спатіфіллум

Для поливу використовувати відстояну або кип’ячену воду з низьким вмістом хлору. Її можна підкислити, а для цього літр теплої рідини розбавити 5 краплями оцту, перемішати. Поливати спатіфілум в домашніх умовах рясно літом і помірно для холодної пори. Якщо з’явилися чорні плями на листочках, це означає, що порушені основи поливу, і квітка може поступово помирати.

Що зробити, щоб спатіфілум зацвів

Щоб розкрити секрет, потрібно зрозуміти причину. Щоб зацвів спатіфілум білим або червоним, треба звернути увагу на неправильний полив, надмірний потік світла, врегулювати процес удобрення, контролювати вологість повітря. Тільки тоді його можна сміливо асоціювати з наближенням жіночого щастя, називати доброю прикметою. Якщо купити спатіфілум — догляд в домашніх умовах не викличе клопоту.

Дата публікації: 07.02.2019 img Поділитися