спатіфілум жіноче щастя

Догляд за спатіфілумом: пересадка, полив і лікування рослини

Жінки часто купують кімнатну квітку спатіфілум, яку ще називають жіночим щастям. Виростити Spathiphyllum не складно, особливо якщо дотримуватися певних правил, починаючи від вибору ґрунту і закінчуючи якістю, умовами поливу.

Спатіфілум (Spathiphyllum), ще кажуть вазон жіноче щастя, – популярна кімнатна рослина. У неї красиві квіти і декоративне листя, тому вона завжди у центрі уваги. А оскільки вірять, що приносить ця квітка жіноче щастя, – її часто дарують замість букета.

Вирощувати спатіфілуми не складно, догляд за вазонами простий не потребує особливих навиків чи зусиль. Потрібно лишень дотримуватися певних правил, починаючи від вибору ґрунту і закінчуючи якістю, умовами поливу. Спатіфіллум Жіноче щастя не вибагливий при повсякденному догляді, тому легко приживається навіть у квітникарів початківців, які ще не мають досвіду у вирощуванні кімнатних рослин. 

спатіфілум жіноче щастя

Як доглядати за вазоном Жіноче щастя?

Основи догляду за Spathiphyllum в домашніх умовах – правильно підібраний розмір горщика, середня температура, достатня вологість, гармонійне розміщення в кімнаті, попадання на листочки потоку світла. Щоб догляд за вазонами був результативним, і жіноче щастя справді приносило радість і спокій, рекомендується запам’ятати такі правила:

  1. При зростанні квітку потрібно пересаджувати у більший горщик, причому робити це бажано навесні. Спеціальний ґрунт купувати в магазині або приготувати самостійно в домашніх умовах. Хорошим вибором є глиняний горщик, здатний тривалий час підтримувати необхідний рівень вологості.
  2. Ця теплолюбна рослина з тропіків не зносить холоду, протягів. Оптимальний температурний режим обмежується 18-23 градусами. Перегрівання теж шкідливе, оскільки “жіноче щастя” починає стрімко в’янути, вже не радує своїм бездоганним зовнішнім виглядом.
  3. Така вологолюбна квітка у природних умовах зростає на болотах, річках. Чим вища температура навколишнього середовища, тим частіше її потрібно поливати. З похолоданням потрібно скоротити рівень вологості, а поливати тільки коли пересихає ґрунт. Нестача води шкодить рослині, як і надмірна кількість вологи.
  4. Розміщення квітки доречне на північному вікні, але і на вікні південного напрямку росте рясно. Вибравши зручне місце, головне – виключити потрапляння на листочки прямих сонячних променів. Джерело опалення може бути поруч, проте рослину при догляді краще не перегрівати, дозувати порції тепла та природного потоку світла. При дії сухого повітря рослина буде сохнути, а кінчики листя чорнітимуть.
  5. Спатіфілум – тіньовитривала кімнатна квітка. Світло повинне бути розсіяним, адже прямі промені сонця шкодять природному і повноцінному цвітінню. Якщо вони потрапляють в надмірній кількості, рослина може жовтіти. А ось нестача освітлення робить листя маленьким і витягнутим.
спатіфіллум жіноче щастя

Чим удобрювати спатіфілум

Цю квітку потрібно обприскувати, своєчасно захищати корінці від дрібних і не завжди помітних шкідників. Для підживлення один раз на три тижні використовують мінеральні добрива невисокої концентрації. Перш ніж обприскувати спеціальними сумішами і після такого сеансу необхідно поливати квітку теплою водою. Добрива для спатіфілума захищають від попелиці, грибка, павутинного кліща, щитівки, борошнистого червця.

Як поливати спатіфіллум

Для поливу використовувати відстояну або кип’ячену воду з низьким вмістом хлору. Її можна підкислити, а для цього у літр теплої води додати 5 крапель оцту, перемішати. Поливати спатіфілум потрібно рясно влітку і помірно у холодну пору року. Якщо з’явилися чорні плями на листочках, це означає, що порушені основи поливу, і квітка може поступово загинути.

Що зробити, щоб спатіфілум зацвів

Щоб розкрити секрет, потрібно зрозуміти причину. Щоб зацвів спатіфілум білим або червоним, треба звернути увагу на неправильний полив, надмірний потік світла, врегулювати процес підживлення, контролювати вологість повітря. Тільки за таких умов вазон жіноче щастя буде цвіти, а це вважається доброю прикметою. 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook