Курятина любить горілку, а овочі – вино

У багатьох рецептах в інгредієнтах є алкоголь. Не бійтеся його додавати: у готовій страві не залишиться навіть сліду від алкоголю, адже під час термообробки він випаровується.

У багатьох рецептах в інгредієнтах є алкоголь. Не бійтеся його додавати: у готовій страві не залишиться навіть сліду від алкоголю, адже під час термообробки він випаровується. Однак завдяки спиртному, смакові якості продуктів стануть значно багатшими.

  • Усього одна ложка спирту або горілки, додана в юшку з морської або річкової риби, надасть страві пікантності, а рибі білизну. Філе риби не розварюватиметься та зберігатиме свою соковитість.
  • Тушку курки перед тим, як запікати, рясно змащують горілкою, спеціями та сіллю і залишають на півгодини. За цей час у м’ясі відбувається ферментація білків, від чого смак готової страви стає пікантним. Тим паче, спирт або горілка проводять дезінфекцію м’яса, очищають його від бактерій та сторонніх запахів.
  • М’ясний фарш стане особливо ніжним, якщо на 1 кг продукту додати 1 ч. ложку спирту, горілки або коньяку.
  • Біле або червоне вино часто входить до складу маринадів для птиці та м’яса.
  • Овочеві страви полюбляють виноградні вина: достатньо додати лише 1 ч. ложку алкоголю, щоб кардинально змінився їхній смак.
  • Приготування традиційного десерту, який подають на урядових обідах в Білому домі, – морозива «Аляска»,  неможливе без алкголю. При подачі на стіл, на гірку пломбіру виливають ложку коньяку і підпалюють. Цей кулінарний прийом (поливання їжі спиртом та підпалювання) називається фламбуванням і використовується не лише при подачі десертів, але й страв з м’яса, домашньої птиці та риби.
  • Будь-яка випічка буде значно смачнішою, пишнішою, довше не черствітиме, якщо у тісто додати ложку-дві горілки або коньяку.
  • Млинці, приготовані з додавання ложки горілки, стають пористими. Якщо ж, замість частини молока у млинцеве тісто додати склянку пива, млинці вийдуть тоненькими та мереживними.

 

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook