1. Якби довелося вибирати одну-єдину рекомендацію, покликану допомогти розв’язати всі сімейні проблеми, напевне, потрібно зупинитися на тій, яка пропонує кожному навчитися слухати. І найперше це стосується чоловіків. Чоловікам дуже важко зрозуміти той факт, що слухати – це дія, в якій ключ до розв’язання проблеми.
Щоб подолати цю перепону, потрібно найперше зрозуміти, наскільки для вашого партнера є цінною ваша увага до його слів. Коли нас хтось щиро та зацікавлено слухає, ми почуваємося коханими. І навпаки…
Намагайтеся прислухатися до себе саме в той момент, коли збираєтеся перебити співрозмовника. Або ж наберіться терпіння і просто подумки втечіть кудись якнайдалі. Хай партнер виговориться до кінця. Зате невдовзі ви будете приємно здивовані тим, як легко розв’язуються давні проблеми.
2. Як часто ви щиро дякуєте своїй дружині за ту важку хатню роботу, що її вона виконує щодня?
Ваша дружина – це ваш партнер. В ідеалі ви повинні ставитися до свого партнера як до найкращого друга.
Звісно, дружина та друзі – це поняття трохи різні, але динаміка поведінки з ними – подібна. Приміром, якщо ваш друг прийде до вас додому, прибере хату, приготує вам обід – якою буде ваша реакція? То чому ж ваша дружина, роблячи те саме, не заслуговує на вашу подяку? Ваше звичайне щире “спасибі” за її щоденну працю здатне перевернути ваше сімейне життя.
3. Ніколи, за жодних обставин, не сприймайте свого партнера по життю як належне.
Ніщо не дарує людям більшого щастя, як усвідомлення того, що тебе цінують та поважають. Згадайте про те, які чудові почуття ви переживали, вперше побачивши свою майбутню половинку.
І головним фактором, що визначав це чарівне відчуття, було те, що ви цінували одне одного. Ви висловлювали подяку за кожне слово, кожен комплімент, сувенір, знак уваги. І вам ніколи не спадало на думку ставитися до свого обранця як до чогось належного. Будьте вдячні.
4. Ніколи не уникайте можливості сказати “Я тебе кохаю”.
Важко уявити слова, простіші за ці. Одначе невідомо, через які причини багато хто з нас намагається не говорити їх.
Сама фраза “Я люблю тебе” нагадує кожному з нас про те, що ми не самотні, що про нас турбуються. Це підвищує самооцінку чоловіка, а тому і вам від цього стає краще! Вимовити слова кохання – найпростіший і природний штрих закінчення розмови чи якоїсь справи, одначе і найважливіший.
5. Припиніть обмінюватися страшними історіями. Картина знайома: двоє людей, які протягом дня працюють, збираються ввечері й починають обмінюватися страшними історіями, які трапилися з ними протягом дня. Це погана звичка.
По-перше, більшість із нас мають надто мало часу протягом дня для спілкування зі своїми коханими. Тому якщо вам випав важкий день, не варто прокручувати його події ще й увечері.
По-друге, виявляючи підвищену увагу до негативних моментів прожитого дня, ви займаєтеся самознищенням – нагадуючи собі про повсякденні турботи, переконуєте себе в тому, що у таких важких умовах потрібно бути серйозним, затисненим і наелектризованим.
У всіх бувають серйозні проблеми. Але вони все одно не варті того, щоб витрачати свої сили і час на їхнє обговорення з близькими. Обговорювати позитивні моменти набагато цікавіше й веселіше. І коли наступного разу вам захочеться поділитися з близькими негативною інформацією, спробуйте промовчати.
6. Прикрасьте свій дім милими свідченнями кохання. У житті так багато розчарувань і проблем, а тому дуже важливо виставити перепону на шляху всього негативного. І цією перепоною якраз можуть стати дрібнички, які нагадують про кохання: фото ваших друзів та рідних, малюнки ваших дітей тощо.
7. Не дозволяйте фінансовим проблемам пригнічувати вас. Від того, як ми дивимося на проблему нестачі грошей, великою мірою залежить якість нашого сімейного життя. Це дуже спокусливо – жалітися на те, як мало в сім’ї грошей. Чи не краще піти й дістати задоволення від тих грошей, які є?
Ми мріємо про велику квартиру чи якусь надзвичайну відпустку і геть-чисто забуваємо про ті радощі, які могли б дозволити собі просто зараз. Тож подумайте про те, чи ви страждатимете від неможливого, чи радітимете сьогоденню.
Це зовсім не означає, що не потрібно прагнути більшого й кращого. Але поки ви просуваєтеся до здійснення мрії, не забувайте знаходити максимум задоволення у тому, що маєте сьогодні.
8. Цінуйте батьків своєї половинки. Для багатьох подружніх пар батьки є джерелом роздратування, якщо не сказати більше. Перш ніж саркастично зауважити: “Тепер я розумію, звідкіля у моєї дружини така вдача”, подумайте про те, що й протилежне також справедливо.
Якщо ви звинувачуєте батьків дружини в її недоліках, не забудьте подякувати їм і за її достоїнства. Окрім того, якщо у вас є діти, не варто забувати, що на генетичному рівні вони немало взяли у батьків вашої половинки. Без їхнього внеску ваші діти вийшли б іншими.
Звісно, у батьків чоловіка чи дружини бувають недоліки. Одначе який у вас є вибір? Краще зосередьтеся на вдячності до них – і ваші стосунки з батьками чоловіка значно покращаться.
9. Почніть день з любові. Проживіть день з любов’ю. Завершіть день з любов’ю.
“Почніть день з любові” — означає, прокинувшись вранці, відкрити своє серце і нагадати собі про намір бути люблячим і миролюбним протягом дня. “Прожити день з любов’ю” — означає зробити так, щоб всі ваші дії ґрунтувалися на рішенні бути люблячим, терплячим, добрим та ніжним.
Ви ніби зарікаєтеся бачити події в перспективі й не помічати недосконалість у собі та в інших, стримувати порив критики і самокритики. “Закінчити день з любов’ю” – означає присвятити його останні години своїм близьким і подякувати долі за цей день.