Духовність Сім'я

У житті щось не складається? Припиніть працювати в неділю!

Чому так важливо не працювати у неділю та святкові дні, пояснив преподобний Паїсій Святогорець.

Якось до Паїсія Святогорця в келію прийшов один батько і сказав: “Моя дитина часто хворіє, і лікарі не можуть зрозуміти, що з нею”.
“Припини працювати по неділях і все владнається”, – відповів він. І дійсно, чоловік послухався, і його малюк більше не хворів.
“Я завжди даю мирянам настанову припинити працювати в недільні та святкові дні, щоб на них не сипалися біди, – мовив  Паїсій. – Впорядкувати свою роботу можуть всі. Вся основа – в духовній чуйності. Якщо є ця чуйність, то в будь-якій ситуації знаходиться вихід. І якщо цей вихід спричинить якийсь малий збиток, то благословення, яке отримають ці люди, буде подвійним. Однак багато хто цього не розуміє і не ходить по неділях і святкових днях навіть на Божественну Літургію.
Божественна Літургія освячує людину. Якщо християнин не йде в Неділю до церкви, то як він буде освяченим?
Люди працюють в недільні та святкові дні, і через це на них сиплються біди. За церковним правилами, перед вечірньою напередодні свята або недільного дня, будь-яка робота припиняється. Краще, якщо це можливо, попрацювати довше в попередній день, щоб під час і після святкової вечірні не працювати.
Якщо хтось при надзвичайній необхідності зробить якусь нескладну справу ближче до вечора в сам недільний і святковий день, то це інша річ. Але і така легка робота повинна відбуватися з міркуванням. У старі часи навіть селяни, які працювали в полі, почувши благовіст до вечірньої, осіняли себе хресним знаменням і припиняли роботу.
Те ж саме робили і жінки, які по-сусідськи збиралися для заняття рукоділлям біля своїх будинків. Вони піднімалися з лавок, осіняли себе хресним знаменням і відкладали в сторону в’язання або іншу роботу. І Бог їх благословляв.
Вони були здорові і раділи життю. А тепер люди скасували свята, відійшли від Бога і Церкви, але в підсумку вони витрачають всі зароблені гроші на лікарів та лікарні.
Але незважаючи ні на що, Бог нас не залишає!”
Дата публікації: 24.03.2021 img Поділитися