Відпочинок Духовність

Як підвищити собі настрій за допомогою музики, фільмів і солодощів

Настрій – це емоційний стан людини, який визначає тонус і якість її життя. Ключове слово тут «якість». Звичайно ж, кожна людина хоче відчувати себе щасливою, але не кожна відчуває. Ми поділимось секретами хорошого настрою і самопочуття.

Якість свого життя людина оцінює сама для себе, за своїми відчуттями. Ніхто не зможе переконати її, що вона щаслива, якщо вона сама цього не відчуває. Все залежить від настрою.

Так, це науково підтверджений факт, що в хорошому настрої люди менш критично ставляться до себе і оточуючих, більш позитивно оцінюють події та обставини.

Якщо вдуматися, то виходить, що настрій, залежно від того хороший він чи поганий, впливає на наше сприйняття навколишньої реальності. А значить, якщо підвищити собі настрій, то і шанс відчувати себе щасливим, навіть не змінюючи кардинально своє життя, підвищується. Хороша думка, чи не так?

Піднімаємо собі настрій. Практичні поради психолога.

Існують численні поради, як підвищити собі настрій і вийти з депресії. Психологія, як передова наука, не стоїть на місці. Але, насамперед, щоб швидко досягти результату, треба заспокоїтися.

Глибоко вдихнути і видихнути, повторити не менше трьох разів, після чого постаратися не думати про те, що вас турбує, подумки поставити між собою і проблемами стіну з величезних таких шлакоблоків і зайнятися більш приємними речами. Якими краще в такій ситуації, щоб напевно допомогло?

Психологи радять список з найбільш дієвих методів:

1. Включіть собі улюблену музику. А якщо на дворі ніч, то надягніть навушники і все одно увімкніть. Тому що музика – один з найдавніших способів релаксу. Так, наші далекі предки не мали можливості слухати музику постійно, аудіотехніки у них не було. Почути спів та гру на музичних інструментах вони могли тільки на свято. Тому в людській підсвідомості з тих часів закладена асоціація, що музика – це не буденне рутинне явище, а свято, значить, можна розслабитися і відпочити. Тільки музика повинна бути хорошою. Сумні пісні і ті, з якими пов’язані неприємні спогади, краще залишити на потім. Навіть якщо у вашому плейлисті таких пісень більша половина. Будучи в поганому настрої ні до чого навантажувати себе ще більше, вганяючи в депресію;

2. Приготуйте або купіть собі багато смачного. Чому б і ні. Адже доведено, що найбільше задоволення людина отримує від смачної їжі. Це не обов’язково повинен бути шоколад, в якому містяться гормони щастя. Солодке люблять не всі. Тут важливі конкретно ваші гастрономічні пристрасті. Це може бути відбивна або вегетаріанські суші з водоростями, будь-які продукти – головне, щоб вам подобалося. І ви точно отримаєте свою порцію гормонів щастя, вони почнуть вироблятися природним шляхом.

Якщо ж настрій зовсім поганий, і ви не знаєте, що б вам такого з’їсти, то можна скористатися підказкою.

Список продуктів, які підвищують настрій:

  • червона або масляна риба;
  • м’ясо будь-яких сортів;
  • будь-які види горіхів;
  • морська капуста;
  • банани;
  • шоколад.

Всі ці продукти багаті вітамінами і мікроелементами, необхідними для боротьби зі стресом. А стрес – головний ворог гарного самопочуття;

Happy couple sitting in movie theater, watching 3D movie, eating popcorn, smiling.

3. Подивіться хороший фільм. Не обов’язково комедію, смаки на фільми знову-таки у всіх різні. Хоча комедійні фільми, безумовно, хороші тим, що мають легкий сюжет і змусять сміятися, а сміх, як відомо, продовжує життя. До того ж, психологи стверджують, що навіть просто посмішка своєму відображенню в дзеркалі протягом декількох хвилин буде мати терапевтичний ефект.

Якщо ж ви любитель більш серйозних жанрів кіно – не біда. Подивіться той фільм, що давно хотіли, але не було часу. Або свій улюблений, якщо, звичайно, це не «Хатіко» або «Страсті Христові». Хоча іноді поплакати теж допомагає для зняття стресу.

Взагалі фільми – гарна ідея для того, щоб підвищити собі настрій. Тому що, дивлячись фільм з цікавим сюжетом, можна на якийсь час повністю відволіктися від власних проблем. А потім поглянути на них по-іншому і, можливо, більш тверезо і оптимістично. Адже у фільмах, як і в книгах, піднімаються ті ж питання, які хвилюють нас. Усвідомлення себе і свого місця в світі, відносини з близькими і оточуючими, страхи перед невдачами і пошуки відповідей на свої питання. І часто, подивившись фільм, розумієш, що у тебе все йде добре, не вистачає тільки оптимізму і трішки впевненості в собі;

4. Поповніть гардероб або зробіть нову стрижку. Так, якщо настрій не дуже, і попередні поради не врятували становище, треба діяти більш рішуче. Купіть ті джинси, що вам учора сподобалися. Себе необхідно радувати і тішити, адже ви цього заслуговуєте. Як говорила Коко Шанель: «Чим гірше справи у жінки, тим краще вона повинна виглядати». Тільки не купуйте все підряд, безглуздий шопінг, трохи поліпшить ситуацію, але ефекту вистачає ненадовго. Купіть те, що дійсно підкреслить ваші принади. Нехай це буде одна, але дійсно гарна, дорога річ, якій ви будете раді і через кілька днів.

Зміни в зовнішності – теж дуже дієвий метод. Людина так влаштована, що сприймає подібні зміни в собі як початок нового етапу в житті. А там і до запису в спортзал не далеко. Обіцянка почати нове життя, дана самому собі, теж, до речі, може спрацювати.

Дата публікації: 05.02.2019 img Поділитися