троянда

Що робити, якщо троянди раптово почали всихати і пропадати?

Якщо троянда почала всихати і пропадати, причин може бути кілька. Діяти потрібно негайно, доки кущ не загинув. Його ще можна врятувати!

Троянди — окраса будь-якого саду. Зберегти таку делікатну рослину непросто. Багато садівників стикається з ситуацією, коли прекрасні квіти, що росли десятки років на одному місці, раптом починають всихати та гинути. Причини можуть бути різні, наприклад, проблеми в догляді, виснаження ґрунту, нестача поживних речовин.

Троянди – вимогливі квіти

Троянди є надзвичайно вимогливими рослинами. Їх потрібно поливати не рідше ніж раз на тиждень, а в спекотні дні — кожні 3-4 дні. Полив має бути спрямований безпосередньо під корінь, а ґрунт має просочуватися вологою на глибину 20-30 см.

Троянди не люблять надмірного поливу. Їх не можна садити під стоками води з дахів, щоб вода не потрапляла безпосередньо на рослини. Це може призвести до розвитку патогенів на листках і їх опадання. Також надто високий рівень ґрунтових вод може сприяти розвитку грибкових захворювань.

Троянди дуже люблять сонце. Вони повинні отримувати сонячне світло на відкритій ділянці не менше 6-8 годин на день. Занадто низькі та високі температури можуть зупинити їх ріст. Для них шкідливі як застій повітря, так і холодні вітри чи протяги.

Основна умова для гарного цвітіння троянди — пухкий ґрунт з поживним шаром не менше 40 см.

Можливі проблеми в догляді за трояндами

Така вимоглива рослина легко може захворіти або загинути через зовнішні фактори. Одного разу ви можете помітити, що ріст квітів сповільнився, а стебла стали тоншими.

Найочевидніша причина — шкідники. Присутність непроханих гостей можна виявити за маленькими проколами на різних частинах рослини, відмиранню листя, плямами, засиханню. По це може свідчити липкий блискучий наліт, бурі нарости на листках і стеблах, а також павутинка на їх основі. У такому разі варто використати інсектициди.

Не забувайте, що троянди — ніжні рослини. Їх не можна обприскувати на прямому сонці, найкраще робити це до 10 ранку або після 18 вечора, щоб уникнути опіків на листі. Також важливо дотримуватися правил і вимог при використанні засобів захисту рослин і агрохімікатів, адже неправильне застосування може спричинити опіки.

Накриття на зиму повинні бути правильно зроблені: тканина не повинна бути занадто щільною і повинна пропускати повітря. Вона не повинна контактувати з рослинами, щоб не спричинити розвиток плісняви. Накриття робиться на дуги або у вигляді шатра.

Для зміцнення структури рослин і їх стійкості до зовнішніх факторів можна регулярно підживлювати троянди водним розчином гумату калію. Цей препарат добре поєднується з гербіцидами, фунгіцидами та інсектицидами, знижує стрес для троянд від застосування хімікатів і підвищує ефективність мінеральних добрив.

Радимо також прочитати: 15 лайф-хаків, як швидко й ефективно доглядати за трояндами

Кущ на штамбі
Кущ на штамбі

Виснаження ґрунту небезпечне для троянд

Якщо ви врахували всі фактори, а рослини все одно почуваються погано, проблема може бути у виснаженні ґрунту. Ґрунт також має обмежені ресурси. Троянди можуть рости на одному місці роками, виснажуючи його. Корені монокультур у боротьбі за простір виділяють мікотоксини — коліни, що призводять до самоотруєння рослин. У ґрунті також можуть з’являтися патогени — хвороботворні гриби, бактерії та нематоди.

Щоб цього уникнути, досвідчені садівники регулярно розпушують ґрунт. Для розпушування важкого ґрунту потрібно додавати пісок, низинний торф або кокосове волокно. Це допоможе зробити ґрунт більш структурованим і покращить доступ води та повітря до коренів. Іноді потрібне перекопування, але це треба робити обережно, щоб не пошкодити корені троянд. Краще проводити це восени і не перевертати ґрунт, а акуратно перекладати його, прибираючи бур’яни.

Зелена маса рослин збільшує кількість гумусу в ґрунті, відлякує шкідників і дезінфікує ґрунт. Наприклад, чорнобривці відлякують нематод. Ви можете їх не садити, а просто змішати подрібнені квіти з ґрунтом.

Ще одним симптомом виснаження є застій води біля коренів троянд. Для цього необхідно зробити дренажний шар з гальки, битої цегли або керамзиту при посадці. Якщо дренажу немає, а виник застій вологи, троянди краще викопати, обрізати підгнилі корені та пагони, а потім пересадити рослини на нове місце.

При посадці троянд рекомендується комбінувати їх з рослинами-сусідами, такими як чорнобривці, які відлякують шкідників.

Підживлення троянд

Підживлення троянд необхідне для відновлення родючості ґрунту, щоб відновити запаси органічних і мінеральних речовин і зберегти баланс. Мінеральні добрива для троянд містять усі необхідні компоненти для здоров’я ваших рослин. Для підвищення рівня гумусу можна використовувати комплексні гумінові добрива.

Радимо також прочитати: Чим краще підживити троянди, щоб гарно цвіли

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook