Здоров'я та краса Консультація лікаря

9 порад лікаря Валіхновського, як залишатися здоровим до 100 років

Як продовжити молодість без ліків та скальпеля? Які звички збережуть ваше тіло, шкіру та організм від передчасного старіння? Про це та багато іншого розповідає один з найвідоміших лікарів України Ростислав ВАЛІХНОВСЬКИЙ.

«Провівши аналіз різних джерел інформації, що описують життя та секрети здоров’я довгожителів, а також спираючись на власні знання та надбання лікарської практики, – каже лікар Валіхновський, – я виокремив 9 головних порад, які допоможуть вам прожити не лише довге, а й насичене, повне життя».

1. Відмовтеся від зайвого: зайвих предметів побуту, гардеробу, надмірного вживання їжі, надмірного спілкування. Якщо ми будемо таким чином економити енергію й не перевантажувати свій організм та нервову систему, то будемо мати змогу довше жити.

2. Пам’ятайте, що думка – матеріальна. Треба обережно ставитися до своїх думок та не забувати, що кожна думка має колосальне значення у цьому світі. Особливо важливі думки щодо власного здоров’я, якості і тривалості життя.

3. Мисліть позитивно. Сучасний науковець, доктор Стенфордського університету Барбара Фредріксон довела, що позитивна думка матеріальна, і вона впливає на тривалість життя. Окрім того, у всіх релігійних ученнях, у тому числі християнстві, є твердження: думайте позитивно – і ви будете жити довше.

4. Загартовуйте силу волі. Якщо людина має силу волі, вона може виховувати в собі позитивні звички – у харчуванні, у заняттях спортом, у відборі інформаційного продукту. І зможе довше жити.

5. Стежте за харчуванням. Обирайте рослинну їжу. Раціон довгожителів, як правило, включає мінімум продуктів. Зазвичай вони вживають екологічно чисту їжу, просту та у невеликих порціях. Перевага надається рослинній їжі, тобто овочам та фруктам. Рослинні молекули стимулюють імунну систему і не дають їй занадто швидко старіти.
Але не варто взагалі відмовлятися від м’яса і молочних продуктів. Як довели учені-нейрофізіологи, у 100%-х ваганів через 30 років вживання винятково рослинної їжі об’єм мозку зменшується на 15%. Овочі і фрукти повинні становити 80% раціону.
Фактором стимуляції і перезарядки організму є голод і піст. У цей час організм знищує старі клітини (у тому числі дефективні, ракові) й утворює нові.

6. Полюбіть тишу. Відкидайте зайву інформацію. Тиша дозволяє концентруватися і бути більш спокійними та врівноваженими, що надзвичайно корисно для нервової системи. Як кажуть у народі, всі хвороби від нервів – і в цьому твердженні є певний сенс.

7. Лікуйте самі себе фізичними навантаженнями. Сучасна людина не повинна жити, працюючи тільки інтелектуально. Для гармонійного життя довгожителя потрібні фізичні навантаження. Про терапію працею ще 100 років тому писав фізіолог Іван Павлов. Коли людина зайнята корисною для ближнього та для суспільства працею, вона стає здоровішою і духовно, і фізично. І цей фактор також впливає на тривалість життя.

8. Грайте в ігри, розвивайте нові навички. Нейрофізіологи довели, що знання та нові навички, котрі людина отримує під час проходження комп’ютерних стратегій, підвищують ефективність та якість прийняття рішень у буденному житті. Звісно, вчитися можна і треба не лише за допомогою комп’ютерних ігор – є ще тренінги, курси, мандрівки тощо.

9. Вчіться виділяти головне та концентруватися на ньому. Прагніть використання максимально якісної енергії за короткий проміжок часу. Про це ж іде мова й у законі економіста Вільфредо Парето – 20% зусиль дають 80% результату, а інші 80% зусиль – лише 20% результату.

 

 

 

 

Дата публікації: 13.02.2018 img Поділитися