Кабачки – одна з найпопулярніших рослин на городі, адже вони смачні, і вважається, що їх просто вирощувати. Але це не завжди так. Деякі помилки при вирощуванні кабачків можуть призвести до того, що ви залишитеся без урожаю.
1. Несвоєчасна посадка кабачків
Правильний час для посіву кабачків потребує розуміння потреб цих рослин та вашого клімату. Занадто ранній посів або висаджування в ґрунт може призвести до пошкодження рослин від морозу. А якщо запізнитися з посівом, то у них може не вистачити часу для росту, щоб досягти зрілості та плодоношення.
Кабачки сіють у ґрунт, коли верхні 10 сантиметрів ґрунту прогріються до +12-15°C, а нічна температура повітря регулярно буде вищою +8°C. Зазвичай такі умови випадають на середину чи другу половину травня. У деяких кліматичних умовах краще посіяти насіння у приміщенні, перш ніж висаджувати його на вулицю.
Консервовані кабачки зі смаком шашликів. Усі подруги просять рецепт!
2. Посадка невідповідного сорту кабачків
Кабачок має десятки різних сортів, але це не означає, що всі вони добре підходять для вас. Ви повинні враховувати місце вирощування, свій мікроклімат та доступний простір. Загалом, кабачкам потрібно менше часу, щоб вирости, ніж іншим видам гарбуза. Але вам також слід враховувати кількість днів до дозрівання та вегетаційний період у вашій місцевості.
Ще один фактор, який слід враховувати, — наявність достатнього місця для вирощування. Кабачки, як правило, великі, але є окремі сорти, які підходять для компактного вирощування.
Кабачкова ікра “Як колишня”. Готую так щороку, смачнішої не їла!
3. Бідний ґрунт
Кабачки дуже ненажерливі рослини. Їм потрібно багато родючого ґрунту та поживних речовин, щоб плодоносити протягом усього вегетаційного періоду. Посадка у непідготовлений ґрунт обов’язково призведе до розчарування бідним урожаєм. Обов’язково додайте перегній на грядки перед посадкою кабачків.
Ви можете підгодувати кабачки кількома способами: Один із способів — додати органічну мульчу навколо ваших рослин, яка розкладатиметься і додаватиме поживні речовини в ґрунт. Інший варіант – використовувати рідкі добрива, які відразу додають поживні речовини, а не гранульовані, для вивільнення поживних речовин з яких потрібен час.
Кабачки мають особливі потреби щодо того, де вони хочуть рости:
- їм потрібно багато сонячного світла, тому переконайтеся, що ви вибрали ділянку, яка отримує від 6-8 годин сонячного світла на день.
- добрий дренаж (стояча вода стане серйозною проблемою для рослин, оскільки вони стануть уразливими для таких проблем, як коренева гнилизна.
Торт з кабачків з помідорами і сиром. Шикарна закуска на святковий стіл, яку просто готувати
4. Посадка кабачків надто близько один до одного
Кабачки — це не лише великі рослини, яким потрібно достатньо місця для вирощування, а й багато поживних речовин. Якщо ви посадите їх надто близько один до одного, вони поглинатимуть усі поживні речовини. У результаті вони не будуть отримувати достатньої кількості поживних речовин для росту і врожаю. В ідеалі при посадці кабачків краще садити їх на відстані 90 см один від одного, але перед посадкою обов’язково прочитайте опис на упаковці. Деяким сортам потрібно більше місця, а іншим менше. Завжди дотримуйтесь інтервалу, що рекомендується.
Кабачково-картопляні деруни. Надзвичайно смачні!
5. Неправильний полив кабачків
Неправильний полив викликає багато проблем.
- Недостатній полив. Кабачки швидко в’януть, але коли вони отримують воду, вони швидко приходять в норму.
- Занадто рясний полив більш проблематичний. Якщо навколо основи вашої рослини збирається занадто багато води, це може викликати проблеми з гниттям.
Саме тому краще висаджувати кабачки на пагорбах. Неправильні методи поливу також призводять до розвитку хвороб, наприклад, борошнистої роси. Переконайтеся, що ви поливаєте біля основи рослин, а не по листі. Від борошнистої роси допоможе і органічна мульча. Додайте її навколо основи рослин, щоб запобігти попаданню ґрунту на листя.
“Цитрусовий” джем із… кабачків. Дуже смачний і ніхто не здогадається, з чого!
6. Не використовувати рослини-компаньйони
Вирощування кабачків на монокультурній грядці негативно впливає на врожай. Одним з найбільш поширених способів вирощування – поєднання з кукурудзою і виткою квасолею. У такому поєднанні кабачок затіняє ґрунт, зменшуючи втрату вологи, тоді як кукурудза підтримує ріст квасолі, а квасоля додає в ґрунт азот, необхідний кукурудзі та кабачкам. Також спробуйте посадити кабачки разом із:
- горохом;
- високорослими помідорами;
- редискою.
“Тещин язик” – найсмачніша консервована закуска з кабачків
7. Забути про шкідників та хвороби
Кабачки вразливі для різних шкідників і хвороб, і не звертати на них увагу – одна з найбільших помилок. Ви повинні регулярно перевіряти свої рослини на будь-які ознаки проблем. Своєчасне виявлення шкідників та хвороб значно полегшує лікування. Кабачки вразливі для грибкових захворювань, особливо борошнистої роси, іноді бактеріального в’янення. Крім того, можна побачити таких шкідників, як баштанна попелиця, гусениці та клопи.
Кабачки на зиму: лечо, ікра, аджика, з кропом, з печерицями, по-корейськи
8. Затягувати зі збиранням плодів
Кабачки відомі своєю плідністю, іноді виникає бажання, залишити плоди на кущі на деякий час. Якщо у вас виникне спокуса дозволити кабачкам зростати довше, пам’ятайте, що найкраще збирати маленькі та ніжні плоди. У цей період вони ідеальні за смаком та текстурою. Великі кабачки мають велике насіння, яке не надто приємне на смак. Крім того, багато плодів стає жорсткими в міру зростання. Якщо ви помітили, що ваші кабачки на смак прісні та водянисті, швидше за все, ви надто пізно їх збираєте.
Кабачки із сацебелі. Швидкий рецепт консервованого салату на зиму
9. Не зберігати насіння кабачків
Якщо ви не збережете насіння кабачків – ви не використовуєте всі переваги рослин. Збереження насіння означає, що вам не потрібно купувати насіння наступного року. Крім того, насіння з вашого городу дозволяє отримати сильні акліматизовані рослини. Вони краще протистоять хворобам і шкідникам у вашому регіоні.