Здоров'я та краса Сам собі лікар

9 ознак того, що в вашому організмі занадто багато солі

Перевірте себе просто зараз! І ось як…

У сучасному світі людина споживає близько 10-15 г солі в день, тоді як добова норма становить лише 5-6 г. Це означає не тільки кількість, яку ми додаємо до страв, але і те, що є в інших продуктах. Будь то морська сіль або витягнута в особливих умовах, сіль містить близько 40% натрію. У великих кількостях це шкідливо.

Ситуацію погіршує малорухливий спосіб життя та недостатнє споживання питної води: надлишки речовин осідають у м’язах, суглобах та судинах. Надлишок солі впливає на внутрішній стан систем і органів, зовнішній вигляд людини і самопочуття. Тому важливо знати ознаки та характеристики цього явища.

Які є ознаки надлишку солі в організмі людини?

#1 Постійне відчуття спраги

Очевидна ознака: при наявності надлишку солей спостерігається нестача рідини, тому організм намагається розвести концентрований розчин солі.

#2 Набряк обличчя і кінцівок

Чим більше солі в організмі, тим більше рідини потрібно накопичувати самостійно, щоб підтримувати рівновагу. А затримка рідини в клітинах викликає набряк.

#3 Метеоризм і збільшення об’єму

Затримка рідини також викликає здуття живота. Крім того, надлишок солі розтягує м’язові волокна, послаблює їх і руйнує, впливаючи, таким чином, на їх скорочення.

#4 Головні болі та запаморочення

Такі симптоми, поряд з болем або дискомфортом у суглобах, пов’язані з сіллю, активно взаємодіючи з водою, щоб поглинути її. В результаті кровоносні судини розширюються, що є однією з найпоширеніших причин головного болю.

#5 Швидке серцебиття і високий кров’яний тиск

Згущення крові призводить до хронічної гіпертензії та збільшення частоти серцевих скорочень. Це накладає велике навантаження на серце, що може призвести до аритмії, тахікардії та підвищеного ризику інсульту.

#6 Їжа

Людина, яка постійно додає сіль в їжу, повинна мати розвинуту сольову залежність, його організм перевантажений роботою. Смакові рецептори змінюються відповідно до кількості споживаної їжі. Іншими словами: чим більше солі ви їсте, тим більше хочете.

#7 Вага не зменшується

Якщо ви спробували багато дієт і все ще не можете схуднути, перегляньте свій раціон. Окрім уникнення нездорової їжі, подивіться, скільки солі ви споживаєте. Вага часто не зменшується, оскільки сіль накопичується в клітинах організму. Крім того, надмірне споживання солі призводить до синтезу і підвищує рівень фруктози в печінці, що, в свою чергу, призводить до ожиріння.

#8 Рідкісне бажання користуватися туалетом

Якщо ваша сеча темно-жовтого кольору, має ясний запах аміаку, а у вас системні запори, це також може свідчити про надлишок солі. Нирки, природні фільтри організму, страждають більше, ніж інші органи. Адже їм доводиться працювати в кілька разів більше, щоб відфільтрувати якомога більше води, виділяючи зайву сіль і токсичний аміак.

#9 Алергічні висипання на тілі

Солева алергія проявляється у вигляді шкіри, висипань на обличчі, шиї, руках, спині та животі, рідше на колінах. Ризик алергічної реакції підвищується у людей з ослабленою імунною системою.

Як вирішити проблему?

Якщо ви виявите, що вже стали «заручниками» цього продукту, не нервуйте і не панікуйте. У цій ситуації, як і в будь-якій іншій, є вихід.

#1 Уникайте продуктів з високим вмістом солі

На основі результатів численних досліджень було встановлено, що в деяких продуктах харчування є найбільший вміст натрію. До них відносяться хліб, піца, смажена курка, фастфуд. Купуючи продукти, радимо звернути увагу на склад: якщо вони містять більше 20% солі, краще від них відмовитися.

#2 Спробуйте їсти вдома

Їжа, яка подається в кафе та ресторанах, зазвичай містить багато натрію. Тому краще готувати вдома і брати з собою обід на роботу. І не забудьте пити просту воду. Регулярне споживання води допоможе впоратися із зайвою сіллю та видалити зайвий матеріал.

#3 Звикайте їсти менше солі

Відучити смакові рецептори від солі не так складно, як може здатися. Спробуйте не додавати сіль в їжу протягом 21 дня, навіть якщо вона вам не подобається. Багато продуктів зовсім не потрібно солити: вони вже містять необхідні елементи (водорості, риба, сирі овочі, цитрусові).

#4 Поговорити з лікарем

У деяких випадках, коли в організмі занадто багато солі, необхідно лікувати медикаментами. Після консультації може бути призначена безсольова дієта або ліки для посилення видалення сольових відкладень. Іноді лікарі радять пити спеціальний розчин солі раз на день, а не солити страви самостійно.

Повністю відмовлятися від солі не варто. Корисні мікроелементи в ній відповідають за багато важливих процесів в організмі. Просто зверніть увагу на кількість солі у своєму раціоні та відрегулюйте. Організму потрібно близько однієї чайної ложки на день. Це може бути звичайна кухонна сіль, йодована або морська сіль, але без шкідливих домішок.

Джерело

Дата публікації: 01.07.2021 img Поділитися