Здоров'я та краса Краса

8 причин, чому тріскається шкіра на п’ятах

Гладкі, рожеві і м’які п’яти – ідеал, про який мріють багато жінок. Іноді буває так, що, незважаючи на догляд та походи в косметичний салон, шкіра на п’ятах починає тріскатися.

Спочатку на п’ятах з’являються мікротріщини, які непомітні і не доставляють неприємних відчуттів. Потім з’являються дискомфорт і болі при ходьбі, і тільки після цього багато хто починає шукати відповідь на питання – чому так вийшло і що робити?

8 причин, чому тріскається шкіра на п’ятах

  1. Авітаміноз або гіпервітаміноз. При нестачі і надлишку вітамінів А, Е, С, групи В порушуються процеси формування нових клітин шкіри.
  2. Грибкові захворювання ніг, при якому грибки паразитують на шкірі і викликають порушення цілісності її покриву. Пил і бруд, які потрапляють в шкіру, ускладнюють захворювання, викликаючи супутні запальні процеси.
  3. Цукровий діабет і захворювання шлунково-кишкового тракту. При діабеті уражаються в першу чергу судини нижніх кінцівок, що веде до порушення трофіки тканин. При захворюваннях шлунка та кишківника порушуються процеси засвоєння необхідних поживних речовин для шкіри. Дефіцит поживних речовин може привести до порушення харчування, в тому числі і для шкіри на п’ятах.
  4. Екзема, алергія, псоріаз, дерматит. Ці захворювання супроводжуються ураженням шкірних покривів, в результаті чого порушується трофіка шкіри з появою тріщин на п’ятах.
  5. Клімактеричний період у жінок. При клімаксі у жінок настає гормональний дисбаланс, при якому порушується кровообіг у судинах нижніх кінцівок. Внаслідок цього порушується живлення шкіри на п’ятах, вона стає сухою і зрештою з’являються тріщини.
  6. Суха шкіра ніг і нерівномірне розтягнення шкіри. Влітку шкіра на ногах розтягується через набряки і вологість, а взимку шкіра на п’ятах суха через втрату рідини.
  7. Незручне і тісне взуття, в якому немає достатньої вентиляції шкіри. Відсутність повітря створює умови для розвитку патогенної флори, яка може викликати тріщини на п’ятах.
  8. Тривале ходіння і погана гігієна ніг. При тривалому знаходженні в положенні стоячи або при ходьбі шкіра ніг тріскається під вагою тіла. З’являються мікротріщини, а потім при поганій гігієні ніг приєднується інфекція.

Знання причин появи тріщин може назавжди позбавити жінок від цієї проблеми. Якщо вчасно їх усувати і вживати заходів для профілактики, то шкіра на п’ятах знову стане гладкою і м’якою. Після усунення причин можна перейти до місцевих процедур, які спрямовані на розм’якшення, зволоження, живлення шкіри. Для цього підійдуть ванночки, скраби для ніг, жирні креми, спеціальні лікувальні компреси з натуральних продуктів. Щоденний догляд для п’ят необхідний так само, як і догляд за обличчям і тілом.

Дата публікації: 03.02.2019 img Поділитися