1. Бекон, ковбасні вироби, оброблене м’ясо.
За ступенем шкідливості фахівці ВООЗ прирівняли ковбасу і бекон до сигарет. Результати недавніх досліджень показали: вживання переробленого м’яса підвищує ризик розвитку раку кишечника.
Оброблене м’ясо містить шкідливі хімічні сполуки, які можуть збільшити ризик хронічних захворювань: високого кров’яного тиску (гіпертонії), хвороб серця, хронічних хвороб легень.
2. Картопляні чипси та інші снеки.
У сучасному суспільстві цінується комфорт. Але це не означає, що потрібно їсти продукти з додаванням цукру і солі замість повноцінного сніданку, обіду або вечері.
Слід харчуватися правильно: їсти більше свіжих фруктів і овочів, багатих клітковиною. Прості вуглеводи в чіпсах, крекерах і інших снеках завдають шкоди нашим судинах і органам.
Вибирайте цільнозернові продукти замість снеків з білої муки або з великою кількістю крохмалю.
3. Солодощі.
Всім відомо, що цукор – біла смерть. Його слід уникати, а то і зовсім виключити з раціону. Балуйте себе пирогами, морозивом та цукерками максимум раз на тиждень, порція ласощів повинна бути невеликою. Ви ж не хочете отримати зайві калорії?
4. Занадто багато білку.
Останнім часом люди стали просто одержимі протеїном. Дуже часто вони вживають білку більше, ніж їм потрібно протягом дня. Адже це додаткове навантаження на нирки, любителі протеїнових коктейлів запросто можуть опинитися на лікарняному ліжку.
Ще одна проблема полягає в тому, що білок ми найчастіше отримуємо з м’яса з високим вмістом насичених жирів. Останні підвищують рівень поганого холестерину в крові.
Лікарі радять більшу частину білку отримувати з рослинної їжі, а також не зловживати ним.
5. Фаст-фуд.
Лікарі прийшли до висновку, що вживання фаст-фуду призводить до виникнення різних запалень в кровоносних судинах і збільшує вміст тригліцеридів в організмі.
Після вживання їжі, багатої жирами, в організмі починаються внутрішні запальні процеси і дисфункція ендотелію. Це неминуче призводить до збоїв в роботі серця.
6. Енергетичні напої.
У них дуже багато цукру, а також речовин, які можуть підвищувати кров’яний тиск або викликати аритмію. Це не означає, що потрібно повністю виключити кофеїн з раціону.
Чай і кава мають свої переваги і корисні властивості. Віддавайте перевагу якісному чаю і натуральній каві, а не енергетикам. Пийте ці напої без цукру, збитих вершків, карамелі та інших добавок. Тоді вони підуть вам тільки на користь.
7. Занадто багато солі.
Сіль в нашу їжу потрапляє не тільки, коли ви її солите. Вона є і в багатьох готових продуктах. Часто ми перевищуємо рекомендовану добову норму солі в кілька разів.
Сіль вже присутня в кожному інгредієнті традиційного американського сендвіча: в хлібі, в маринованих огірках і навіть в філе індички.
Обов’язково читайте інформацію на етикетці, перш ніж зробити свій вибір. З’ясуйте, скільки в продукті натрію. Дієта з високим вмістом натрію підвищує кров’яний тиск.
8. Кокосова олія.
82% жирів в кокосовій олії – насичені. Це більше, ніж в соняшниковій олії, яловичому жирі і салі. Дослідження показують, що це може збільшити рівень “поганого” холестерину.
Обмежте споживання насичених жирів, замініть їх ненасиченими рослинними оліями – оливковою чи соняшниковою.