6 типів прищів та причини їх виникнення

Всі вугрі поділяються на дві категорії: ті, які спричинюють запалення і ті, які ні. Так, перший набагато більш небезпечний тип за другий, і здебільшого, щоб вилікувати їх, треба вдаватися до консультації лікаря.

1. З білою голівкою

Неінфекційні білі чи білуваті плями, оточені червоним колом. Іноді видаються порожнистими всередині, з них може прокльовуватися волосинка.

Причини: Вугрі з білою голівкою з’являються на забруднених поверхнях, на шкірі, забрудненій відмерлими клітинами шкіри чи підшкірним жиром. Забивають собою пори.

2. З чорною голівкою

Також неінфекційні, відзначаються чорним або коричневим забарвленням. Шкіра довкола них звичного кольору.

Причини: Свідчать про забиті пори або волосяні фолікули.

3. Папули

Інфекційні утворення під шкірою, оточені почервонілою або припухлою шкірою. Вони виділяються з-під шкірного покриву, рожевого кольору, тверді та гладенькі. Порівнюючи з двома першими видами, їх важко розгледіти.

Причини:

  • Шкірна інфекція.
  • Алергічні реакції
  • Екзема
  • Бородавки

4. Прищі

Прищі — м’які, великі утворення з вираженим центром. Всередині заповнені жовтуватою/білою рідиною на червоному тлі. Виглядають як прищики з білою голівкою, проте інфекційні.

Причини:

  • Алергічні реакції (здебільшого на їжу чи зовнішні подразники)
  • Укуси комах (отруйних)
  • Шкіра, забита відмерлими клітинами і підшкірним жиром

5. Вугрі

Запалені, болючі, заповнені рідиною прищі, розташовані під поверхнею шкіри. Можуть провокувати глибші запалення шкіри, подразнення та чорні цятки.

Причини: Вважаються інфекційними утвореннями, утворюються у порах, забитих клітинами і тканинами глибоко під шкірою.

6. Пухирі

Запалений прищ починає боліти — так прищ стає пухирем. Червоні чи жовті за кольором, болючі, великі за розміром і м’які формування залягають навіть глибше за вугрі. Наповнені рідиною чи гноєм. Призводять до серйозніших шкірних проблем.

Причини: запалені прищі.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook