6 проблем з травленням, які роблять нас товстими

Проблеми шлунково-кишкового тракту мають значний вплив на наші смакові пристрасті, апетит, на наше самопочуття і навіть настрій. Ці проблеми впливають на стан шкіри, волосся, нігтів, а також на роботу всіх наших органів і на нашу вагу. Якщо ви набираєте вагу, і ви дійсно не знаєте, чому, то можливо винні ці проблеми з травною системою...

1. Кислотний рефлюкс

Це викликає хворобливе відчуття печіння або печію в нижній частині грудної клітини, коли шлункова кислота піднімається назад в стравохід. І для людей, які страждають від цього, термін «зручна їжа» набуває нового змісту, тому що прийом їжі може зменшити біль.

Їжа забезпечує тимчасове полегшення, оскільки слина при жуванні дійсно нейтралізує кислоту. Але після того, як їжа була переварена, всі симптоми – здуття, нудота і печія – як правило, повертаються і зазвичай більш агресивні. Але оскільки люди хочуть позбутися від болю, вони потрапляють в небезпечний цикл переїдання, що призводить до збільшення ваги.

2. Виразки

Вони зазвичай розвиваються на стінках шлунка або тонкої кишки і зазвичай викликані надмірною кислотою. А також виразки викликають постійну набряклість і здуття живота. В результаті ви їсте частіше і надлишкові калорії можуть привести до збільшення ваги.

3. Запор

Це змушує вас почувати себе повільними і важкими, що також викликає уповільнення метаболізму і кровообігу. Дотримуйтеся збалансованого щоденного раціону харчування, яке включає багато овочів, фруктів, зелені і ягід.

4. Надмірний ріст бактерій

Це не так круто, як здається. По суті, ваша кишка містить хороші і погані бактерії. Дослідження показують, що хороші бактерії відіграють вирішальну роль в загальному стані здоров’я, зменшуючи запалення і утримуючи вагу під контролем. Проблема виникає, коли кількість поганих бактерій збільшується, а також коли хороших зменшується. Це може змусити вас набирати вагу двома способами.

По-перше, бактерії можуть продукувати метановий газ. В результаті він уповільнює загальну функцію тонкої кишки, дозволяючи кишковим ворсин поглинати більше калорій. Іншими словами, повна протилежність тому, що ви хочете.

По-друге, це може уповільнити ваш метаболізм і вплинути на вашу резистентність до інсуліну і лептину, які допомагають регулювати голод і ситість. В результаті у вас посилюється апетит і ви не будете відчувати себе ситим, навіть після повноцінного прийому їжі.

5. Синдром роздратованого кишечника (IBS)

Він є найбільш часто діагностованим шлунково-кишковим захворюванням і часто супроводжується іншими проблемами травлення. Такими як харчова алергія, дисбактеріоз, запор, здуття живота. А також може викликати набряк і хронічне запалення, що, знову ж таки, провокує збільшення ваги.

Рекомендується вживання пробіотиків, травних ферментів, щоб допомогти засвоювати їжу. Можливо, було б корисно спробувати безглютенову дієту.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook