Про користь цибулі знає, мабуть, кожен. Але тільки загальні речі, без деталей. Ми розповімо, чим саме корисна цибуля – і ви зрозумієте, що її варто їсти щодня. Ось головні причини, чому цибуля має бути у вашому щоденному раціоні:
Цибуля містить багато корисних речовин
Цибулина середнього розміру містить всього 44 калорії, але може забезпечити організм значною дозою вітамінів, мінералів і клітковини. Овоч багатий на вітамін С, який зміцнює імунітет, сприяє утворенню колагену, відновленню тканин і засвоєнню заліза.
Цибуля містить вітаміни групи В, які відіграють ключову роль в обміні речовин, утворенню еритроцитів та підтримці функцій нервової системи. Вона є джерелом калію, який відповідає за баланс рідини, передачу нервових імпульсів та інші процеси в організмі.
Корисна особливо для жінок
Цибуля містить кобальт, необхідний для кровотворення, утворення еритроцитів, перероблювання холестерину. А також в ній багато кремнію, потрібного для судин, кісток та здорового волосся.
Дослідження показали, що цибуля сприяє підвищенню щільності кісток, тому рекомендована для жінок у період менопаузи. Завдяки щоденному вживанню цибулі під час клімаксу знижується ймовірність перелому тазостегнового суглоба. Її рекомендують вживати при остеопорозі та подагрі.
Цибуля корисна для серця
Цибуля впливає на зниження рівня холестерину, а отже зменшення ризику серцевих захворювань. Вона містить протизапальні компоненти, а також речовини, які запобігають високому тиску та утворенню тромбів.
Дослідження, в якому взяли участь люди з надмірною вагою з високим кров’яним тиском, показало, що цибуля знижує тиск на 3-6 мм ртутного стовпчика більше, ніж ефект плацебо.
Крім того, дані досліджень на тваринах підтверджують, що вживання цибулі може знизити фактори ризику серцево-судинних захворювань, зокрема, запалення, високий рівень тригліцеридів і утворення тромбів.
Цибуля містить речовини, які борються з раком
Споживання овочів родини цибулевих знижує ризик деяких видів онкології, зокрема, раку шлунка і прямої кишки. Дослідження доводять: у людей, які їли найбільше цибулі, ймовірність захворювання на рак шлунка на 22% нижча, ніж у тих, хто споживав її найменше. Також овоч містить речовини, які пригнічують ріст пухлини.
Цибуля регулює рівень цукру в крові
Властивість цибулі впливати на кількість цукру в крові особливо важлива для людей з діабетом або переддіабетним станом. Дослідження, у якому брали участь люди з діабетом другого типу, показало, що 100 г свіжої червоної цибулі натще знижує рівень цукру в крові приблизно на 40 мг через чотири години.
Також у щурів з діабетом, яких годували 5% екстрактом цибулі протягом 28 днів, знизився рівень цукру в крові і жиру в організмі стало набагато менше.
Кому не можна їсти цибулю
Також важливо знати не тільки про користь, а й кому не можна їсти цибулю або варто обмежити її вживання. Цей овоч не варто їсти людям із такими захворюваннями:
- панкреатит;
- гастрит;
- виразкова хвороба.
Також цей овоч не рекомендований при захворюваннях печінки, нирок, серця. Може негативно впливати на роботу цих органів.
Слід бути обережними з вживанням свіжої цибулі, адже вона підвищує кислотність шлункового соку і подразнює слизову. Але така цибуля має найбільшу користь. Натомість варена цибуля більш щадна до органів травної системи, однак і вітамінів (зокрема вітаміну С) вона містить менше.
Якщо протипоказань у вас немає, можна сміливо щодня з’їдати одну велику цибулину.
Як позбутися запаху цибулі з рота
Є простий метод, як позбутися неприємного запаху цибулі з рота. Допоможуть підсмажені волоські горіхи або петрушка. Потрібно взяти жменю продукту і ретельно пожувати. Якщо ж ви з’їли багато цибулі, цей спосіб навряд допоможе.
А як різати цибулю і при цьому не плакати, читайте тут: як почистити та нарізати цибулю без сліз – рекомендації від досвідчених кухарів.