Діти Сім'я

5 порад, як подружити дитину з вітчимом

Ці прості поради точно допоможуть вам налагодити стосунки з вашим новим чоловіком та дитиною.

1. Знайомте дитину тільки з тим чоловіком, з ким бачите майбутнє

Так, якщо малюк сьогодні знайомиться з одним вашим шанувальником, завтра з іншим, а післязавтра застає вас з третім, це буде мати ряд негативних для нього наслідків.

  • По-перше, у дитини не формується почуття стабільності та впевненості в майбутньому.
  • По-друге, в майбутньому він успадкує таку манеру поведінки та не зможе створити нормальну сім’ю.
  • По-третє, мама, часто змінює чоловіків, в майбутньому втрачає авторитет у дитини й це стає причиною складних відносин з ним.

2. Вітчим – не батько

Яким би не був біологічний тато, дитині важливо знати про його існування і вам слід сприяти їхньому спілкуванню. Якщо рідний батько не бажає бачитися з дитиною, все одно говорите малюкові, що він хороший, просто так склалися обставини.

Що стосується вітчима, то у нього дещо інша роль в житті дитини. Так, він може стати йому рідною людиною і близьким другом, але не варто замінювати ним рідного батька.

3. Не представляйте вітчима як рідного батька

Багато батьків приховують від дітей, що їхній тато – не рідний, тому що вони не пам’ятають біологічного батька. На думку психологів, це бомба уповільненої дії, тому що правда обов’язково коли-небудь спливе, і швидше за все, не в найкращий момент. А це, своєю чергою, може дуже сильно зіпсувати відносини батьків та дітей.

4. Налагоджуйте стосунки з вітчимом поступово

Не довіряйте виховання малюка вашому новому обранцю з першого дня їхнього знайомства. Їм потрібен час, щоб подружитися і налагодити контакт. В іншому випадку, напруженість спілкування може посилитися і між вітчимом та пасинком або падчеркою ніколи не знайдеться спільної мови.

5. Дайте дитині час, щоб прийняти нового члена сім’ї

Незалежно від віку, дітей, які познайомилися з майбутнім вітчимом, охоплює чимало емоцій. І більшість з них – негативні. Це і ревнощі, і небажання міняти щось в житті, і страх того, що вона буде «зайвою» у новій сім’ї. Тому проявите терпіння і мудрість, щоб налагодити спілкування між новоспеченими родичами. Не чекайте, що дитина відразу полюбить вашого чоловіка, але вимагайте від нього поваги до вибору мами.

Дата публікації: 07.07.2020 img Поділитися