5 переваг сухого корму для котів

Склад, що відповідає потребам котячого організму, — не єдина перевага гранульованих кормів, майже повністю позбавлених вологи. 

Коти — ще ті ласуни. Заради смачненького вони готові на будь-що. Формувати натуральний раціон для пухнастиків складно: доводиться витрачати час на зважування та приготування інгредієнтів, розрахунок співвідношення білків, жирів та вуглеводів. Добре, що сухий корм для котів дозволяє забути про ці рутинні маніпуляції. Повнораціонний — може замінити «натуралку», оскільки містить достатню кількість корисних мікронутрієнтів та має оптимальну енергетичну цінність. Наприклад, для літніх та малорухливих муркотунів — знижену, а для активних підлітків — підвищену.

Склад, що відповідає потребам котячого організму, — не єдина перевага гранульованих кормів, майже повністю позбавлених вологи.

Зручність використання

Вологий корм швидко обвітрюється та втрачає товарний вигляд у мисці, а сухий може простояти цілісінький день без жодних змін. Головне — щоб у нього не потрапила вода, інакше хрумкі «зернятка» стануть кашею.

Для зберігання підходять харчові контейнери або ті, що з зоомагазинів. Перші дешевші і є на кожній кухні, другі — зручні у використанні та герметичні, часто оснащені ручкою для транспортування.

Вимірювати порції можна за допомогою мірної місткості або кухонних ваг. Рекомендації щодо «дозування» вказуються на пакованні.

У подорожах сухий корм — must have. Тварина їсть його акуратно і не забруднює все навколо себе. Після вживання не потрібно мити морду та лапки. Єдиний нюанс — обов’язково давати пити.

Користь для зубів

Домашнім котикам необхідно чистити зуби щіткою — з ручкою, як для людей, або такою, що одягається на палець. Але й додаткове механічне чищення не завадить, адже зубний камінь з’являється дуже швидко і його легко «проґавити» на ранніх стадіях.

Завдяки твердій текстурі «корминки» добре знімають зубний наліт та водночас не пошкоджують емаль. Також на дентальне здоров’я позитивно впливають вітаміни та мінерали на кшталт кальцію, фосфору.

Широкий діапазон цін

Можна підібрати оптимальний варіант на будь-який гаманець. У кожній категорії є «смаколики» з різними цінами. Навіть холістік — не обов’язково продаються за всі гроші світу. Підрахунок вартості однієї порції доводить, що годувати дорогим кормом навіть вигідніше, ніж постійно купувати м’ясо, свіжі овочі, якісні субпродукти, рибу.

Великий вибір смаків

Меню у котів також різномасне, як у людей. Асортимент смаків приємно вражає. Є цілком традиційні ласощі — з куркою, яловичиною, кроликом, печінкою або лососем.

Пухнастим гурманам до вподоби екзотичні корми з яскравими смаками. Серед них:

  • Анчоуси, тунець, креветки — справжній морський коктейль;
  • буйволи, кабан, олень — для домашніх «мисливців»;
  • домашня та дика птиця — впізнається за насиченим ароматом.

Можливість вибору з огляду на індивідуальні особливості улюбленця

Серед критеріїв, на які варто орієнтуватися під час вибору сухого корму для кота:

  1. Вік. Склад відрізняється залежно від стадії розвитку потенційного «споживача», оскільки потреби котячого організму змінюються при дорослішанні.
  2. Призначення. Універсальний або для розв’язання конкретної задачі. Є корми для зміцнення імунітету, покращення здоров’я під час вагітності, зняття стресу, оздоровлення сечової системи.
  3. Особливості складу. У разі алергії — гіпоалергенні та без зернові корми, за наявності цукрового діабету — зі зниженим вмістом вуглеводів, на випадок ожиріння — дієтичні.

Якісний сухий корм — запорука здоров’я та гарного настрою. Вусань, який правильно харчується, помітний здалеку. Шерсть у нього сяє, а вага стабільно тримається в межах норми. Ще й хвіст «пістолетом», адже з емоційним станом також все гаразд.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook