Чи треба освячувати квартиру чи будинок, розповідає священник

Як правильно освятити квартиру чи будь-яке інше приміщення після покупки чи будівництва, навіщо віруючі люди освячують своє житло, читайте у матеріалі.

Щоб життя християнина було у благодаті, воно має відповідати волі Божій. Зовнішнім знаком благодаті Святого Духа, що подається людині, є благословення. Бог благословляє не тільки людину, а й усі найважливіші її починання: вчення, створення сім’ї, виховання дітей, роботу та всі її добрі справи.

Благословення має бути випрошене і на дім, в якому ми маємо жити. Для цього в Церкві встановлено спеціальний чин благословення нового дому. У народі зазвичай цей молебень називається освяченням будинку. Хоча здійснює його священик, освячує завжди Бог. Це означає, що Господь благословляє дім і сім’ю для життя згідно з Божественними заповідями.

Після вигуку «Благословенний Бог наш…» і початкових молитов читається 90-й псалом. Потім співається чи читається тропар.

Далі священик читає молитву на освячення олії, якою будуть помащені зображення хрестів на стінах.

Освятивши масло, священик окропляє весь будинок святою водою, промовляючи: «В ім’я Отця і Сина і Святого Духа, окропленням води сіяючи священні, втеча нехай вчинить все лукаве бісівське дійство. Амінь». Це має духовно-очисне значення.

Потім священик помазує маслом із чотирьох сторін стіни будинку, де були накреслені або наклеєні перед початком молебню хрести. Помазуючи, він вимовляє: «Благословлюється дім цей помазанням святої оливи цієї, в ім’я Отця і Сина і Святого Духа. Амінь». Це найголовніша частина чину благословення вдома. Хрести, зображені на стінах відповідно до чотирьох сторін світла, є хіба що духовними стражами житла. Хрести ці треба зберегти навіть тоді, коли у квартирі проводитиметься ремонт.

Після помазання читається Євангеліє від Луки. Кожен християнин повинен прагнути того, щоб і його дім відвідав Господь.

Після читання євангелії відбувається кадіння всього будинку. Воно має не лише символічне значення, а й реальну дію, що очищає. Освячення будинку не повторюється. Бог благословив дім. Бажання отримати повторне благословення буде проявом нашої маловірності. Ті, хто живуть у будинку, можуть регулярно окроплювати житло святою водою.

Наприкінці молебню священик молить Бога послати кожному з тих, хто живе в домі «ангела Свого милостива, що дотримується і зберігає їх від усякого зла і наставляє до чинення всіх чеснот і до виконання святих Христових заповідей».

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook