5 бур’янів, які мають лікувальні властивості. Не викидайте їх!

Ми часто нарікаємо на бур'яни. І даремно! Деякі з цих рослин мають унікальні лікувальні властивості. Їх у жодному разі не варто викидати!

Пирій ефективний проти ста хвороб

Офіційна медицина визнає пирій протизапальним, проносним, сечогінним і відхаркувальним засобом. Препарати із пирію приймають у комплексі з іншими для лікування багатьох захворювань

  • хвороб шлунка і кишківника (наприклад, коліту та гастриту),
  • хвороб сечостатевої системи (нефриту, циститу),
  • захворювань шкіри (фурункульозу, дерматиту, екземи, акне),
  • хвороби органів дихання (пневмонії, бронхіту, трахеїту),
  • порушення обміну речовин (діабету, рахіту, анемії, подагрі),
  • захворювань опорно-рухового апарату (остеохондрозу, артриту),
  • алергії (бронхіальної астми, полінозу)

У народній медицині відвари і настої листя та коренів пирію додають у воду для купання немовлят при жовтяниці, попрілості, діатезі.

Підліткам при появі вугрів рекомендують щодня протирати проблемні ділянки шкіри настоєм пирію.

Відвар коренів пирію очищає жовчний міхур і нирки від каменів і піску, допомагає усувати набряки будь-якого походження.

Протипоказань практично немає. Однак у разі появи діареї або погіршення працездатності, слід припинити прийом.

Лобода лікує внутрішні органи, гоїть рани та суглоби і заспокоює

Лобода часто застосовується зовнішньо для лікування захворювань шкіри, слизових, ран, при запаленні суглобів та ревматизмі, при укусі комах.

Внутрішньо настій трави приймають при бронхітах, туберкульозі, гастралгії, виразковій хворобі, запаленні та спазмах органів травлення, метеоризмі, хворобах печінки і селезінки, при неврастенії, істерії, мігрені, паралічах, судомі, гіпергідрозі та золотусі.  Також її вживають для очищення і нормалізації функцій кишківника, зняття емоційної напруги, боротьби з депресією і неврозами.

Лобода має такі цілющі властивості:

  • протизапальна,
  • ранозагоювальна,
  • очищувальна,
  • сечогінна,
  • жовчогінна,
  • відхаркувальна,
  • загальнозміцнювальна,
  • заспокійлива.

Не варто приймати настої лободи людям із хронічними захворюваннями органів травлення, сечокам’яною і жовчнокам’яною хворобою, порушенням згортання крові і зі схильністю до кровотеч.

Амброзія: 5 причин шанувати рослину

Амброзія  широко використовується в народній медицині та гомеопатії, адже ця рослина містить безліч лікувальних властивостей.

  1. Амброзія проганяє гельмінти та інші паразити з організму.
  2. Дослідження показали, що амброзія містить речовини, які зупиняють ріст ракових клітин на початкових стадіях захворювання.
  3. Розім’яте листя амброзії використовують зовнішньо у вигляді компресів при ударах, ранах, пухлинах, порізах, для усунення болю при радикуліті й остеохондрозі.
  4. Гомеопати використовують амброзію як основу для ліків проти алергії.
  5. Амброзія містить речовини, які допомагають понизити цукор у крові, нормалізувати тиск, сприяють регенерації еритроцитів, лейкоцитів, попереджають лейкоз, покращують кровотворення.

Але слід зважати на те, що амброзія може бути досить небезпечною, особливо у період цвітіння. Її пилок може викликати сильну алергію аж до приступу астми.

Грицики помічні проти багатьох “жіночих” проблем

Грицики здавна використовують як кровоспинний засіб. Їх застосовують при різних видах кровотеч, зокрема, маткових після пологів та аборту, при фібромі матки, для затримки овуляції і навіть як контрацептивний засіб. Рослина ефективна при порушенні менструального циклу і клімаксі.

Мають грицики також ранозагоювальну, судинорозширювальну, в’яжучу, протизапальну, сечогінну дію. Чай із грициків призначають для регулювання тиску при слабкому серці, особливо у літніх людей.

Настій грициків приймають при захворюваннях внутрішніх органів: печінки, шлунку (у разі гастриту і виразки). Завдяки сечогінним і жовчогінним властивостям, грицики вживають при жовчокам’яній хворобі і холециститі, подагрі та ревматизмі.  Також настій грициків рекомендують вживати при атеросклерозі, гіпертонії, нетриманні сечі, головокружінні. Грицики сприяють очищенню організму від токсинів після тривалого прийому ліків.

Кульбаба лікує хвороби печінки і нирок, усуває алергію і закрепи

Кульбаба очищає печінку, стимулює утворення жовчі, контролює рівень холестерину в крові, лікує алергію і допомагає жінкам у період менопаузи – це лише короткий перелік лікувальних властивостей цієї рослини.

Відвар коріння кульбаби корисний для нирок, лімфи, а також він ефективно лікує закрепи, вугровий висип, гепатит, ревматизм, безсоння.

Натуральні чаї на основі кульбаби стимулюють процес очищення крові та виведення з організму токсинів. За умови регулярного вживання настоїв на основі кульбаби ви зможете покращити всі функції внутрішніх органів та власне самопочуття.

При захворюванні органів дихання кульбабу вживають як хороший відхаркувальний засіб. Вона також здатна стимулювати працездатність, усувати підвищену стомлюваність і втому.

Протипоказання: не можна вживати препарати з кульбаби хворим із закупореними жовчовивідними шляхами, гастритом і виразкою.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook