Люди здавна шанували святого Миколая. Ходять легенди про його доброту і готовність прийти на допомогу, особливо людям бідним, нужденним, тим, хто в дорозі. Святий Миколай покровитель моряків і мандрівників. І, звичайно ж, дітей. Тому до нього звертаються з різноманітними проханнями, просять доброї долі, здоров’я, захисту, допомоги у будь-яких життєвих проблемах.
Святого Миколая називають чудотворцем, тому до нього звертаються із найсокровеннішими проханнями, з надією на здійснення дива, у будь-яких бідах і нещастях. Тому у день вшанування святого Миколая – 6 грудня (за новим церковним календарем) – наші предки поспішали зробити чотири справи, аби святий послав міцне здоров’я, особисте щастя і добробут в родині.
Що потрібно зробити 6 грудня
- Одужати. День святого Миколая вважають особливим. Кажуть, цього дня можна одужати від будь-якої хвороби. Тому зранку люди поспішають до церкви і біля ікони Миколи Угодника читають молитву з проханням про зцілення. Обов’язково молитву до Миколая читають перед сном, щоб уві сні святий підказав, як зцілитися.
- Піднести святому Миколаю крашанки. У це свято, так само як і на Великдень, фарбували яйця в червоний або жовтий колір – це був своєрідний подарунок святому Миколаю. Яйця відносили до церкви. Традиційно у День святого Миколая їли варені яйця або яєчню.
- Привабити добробут і благополуччя у дім. Українці вірили, що Миколай дарує подарунки, обходить будинки і дає нужденним те, що їм необхідно. Подекуди існувала традиція на ніч на столі залишати порожній гаманець, Чудотворець побачив, що там нічого немає, і обдарував багатством.
- Здійснити заповітне бажання. Існує повір’я: якщо загадати бажання на Миколая і щиро помолитися до святого – воно обов’язково здійсниться. Для цього необхідно біля ікони Миколи Чудотворця запалити свічку і прочитати молитву – святий чує усіх, хто до нього звертається.
Що не можна робити на Миколая
6 грудня – День святого Миколая – дуже шановане в народі релігійне свято. Тому цього дня, окрім традицій, існує чимало заборон.
- Цього дня не можна ні з ким сваритися, лихословити, ображати.
- Заборонено робити хатню роботу.
- Не можна стригтися, користуватися ножицями.
- Якщо хтось просить про допомогу – не можна відмовляти.
- Цього дня не варто позичати у когось гроші або комусь давати у борг. сі борги потрібно повернути до Дня святого Миколая.
І не забудьте цього дня зробити подарунки близьким. Нехай вони будуть маленькими і незначними – але так ви помножите радість у світі і продовжите добру справу святого Миколая.