4 надійні способи виростити хронічного безробітного

Ось як прищепити дитині відразу до праці... Ніколи так не робіть!

Робота — один з найкращих способів самовираження. Особливо, якщо вона улюблена і добре оплачується. Тому, якщо ви вирішили виховати вічного безробітного, доведеться постаратися. Даємо підказки, як виростити людину, яка не зможе втриматися на жодній роботі або взагалі закине спроби куди-небудь влаштуватися.

1. Якомога сильніше перевантажуйте дитину

Всі думають, що, записуючи доньку чи сина в десять секцій після школи, батьки виховують майбутнього великого начальника, видатного вченого або успішного підприємця.

Але це зовсім не так. Насправді надмірна завантаженість в шкільному віці (ще краще починати з дошкільного), виховує кілька дуже важливих для майбутнього безробітного якостейПо-перше, апатія і безвольність. Тому, що втомленій дитині просто ніколи зрозуміти, чого хоче вона сама, до чого хотіла би прагнути і які у неї інтереси. До 10 класу вона перетворюється на робота, в кращому випадку — в бунтуючого підлітка, який мріє перетворити своє життя в вічне свято непослуху. І досить часто йому це вдається.

По-друге, прокрастинація. Коли змучена дитина розуміє, що після занять з плавання і німецької, її чекають домашні завдання до пізньої ночі, і так повторюється щодня, включаючи вихідні, — вона швидко вчиться використовувати будь-яку вільну хвилинку для того, щоб нічого не робити. Її організм і перевантажена нервова система намагаються хоч якось зберегти батарейки. Вона максимально розтягує справи, адже варто тільки зробити «домашку» з алгебри, зваляться фізика, англійська та доповідь з історії. Куди поспішати? Потім це переросте у звичку. І відпочивати дитина буде не по п’ять, і не по десять хвилин. І навіть не по тижню.

2. Частіше говоріть, що дитина ніколи не досягне вашого рівня

Це нескладно, якщо мати чи батько, а тим більше обидва, багато чого досягли. Але навіть якщо це не так — школяр або підліток навряд чи здатний бути на одному рівні з дорослою людиною. Тому, частіше порівнюйте успіхи дитини з вашими. Особливо вдало вийде, якщо вона вибере професію, схожу на вашу, а це часто трапляється в сім’ях, де дорослі конкурують з дітьми.

Не забувайте кидати фразу: «А ось я у твоєму віці …». Якщо дитина виграла конкурс, збирається на олімпіаду, отримала «відмінно» за складну роботу — ніби ненароком пригадаєте власний успіх, який затьмарить її досягнення. Вам потрібно, щоб дитина відчула себе вашою невдалою копією, яка ніколи не перевершить оригінал. Це відмінно знижує мотивацію до чого-небудь прагнути — практично до нуля.

3. Ніколи не хваліть і не заохочуйте

Ніякої похвали! Щоб виховати вічного безробітного, потрібно з дитинства прищепити дитині огиду до праці. Перетворіть роботу на ворога. Не хваліть за «дванадцятки», не дякуйте за виконання домашніх обов’язків, а якщо раптом помітите, що донька чи син стали отримувати задоволення, наприклад, від школи — негайно припиніть це неподобство. Чим грубіше, тим краще. «Доповідь, кажеш, добре прочитав і всім сподобалося? Ти мені краще скажи, що у тебе там з геометрією. Так і не перездав контрольну?».

І звичайно, не забувайте підкріплювати власним прикладом. Регулярно розповідайте, як ви змучені своєю роботою, який гад начальник і з яким задоволенням ви б все кинули. Та не вийде: доводиться всяких паразитів і дармоїдів годувати.

4. Контролюйте і ще раз контролюйте

Жорсткий і безжалісний контроль — запорука успіху у вихованні людини, яка не здатна побудувати кар’єру. По-перше, розвиває все ту ж апатію. У вас вийде натхненно трудитися, якщо ви знаєте, що за кожним промахом стежать, кожну помилку помітять, а потім ще перепитають десять разів? Ось і у дитини не вийде. Залякана і напружена, вона зрозуміє, що її фантазія та інтерес до нового, нікому не потрібні. Замість цього потрібна мінімальна кількість помилок. Це вбиває будь-яке задоволення від праці.

По-друге, звичка до контролю зовнішнього, не дає розвинутися такій шкідливій, для безробітного, якості, як самоконтроль. Навіщо структурувати власний час, перечитувати твір, намагатися самому оцінювати свою роботу, коли за тобою обов’язково перевірять і в будь-якому випадку знайдуть, до чого причепитися.

А найголовніше — тотальний контроль повністю пригнічує впевненість в собі. Тому, що контролюючи кожен крок дитини там, де вона вже могла би впоратися сама, батько ніби повідомляє їй: «Я тобі не довіряю. Без мене ти пропадеш. Ти ні на що не здатний сам». Це прекрасна установка для безробітного!

Застосовуйте ці чотири прийоми регулярно, і успіх гарантований. Ваша дитина, як вогню, буде уникати будь-яких зусиль, конкуренції, критики, задавить в собі амбіції та стане боятися авторитетних осіб.

Вітаємо, ви виховали відмінного безробітного!

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook