16 лютого Симеона та Анни

16 лютого – Анни Пророчиці та Симеона, хранителів немовлят

16 лютого православний світ вшановує пам’ять Анни Пророчиці та Симеона Богоприємця. До них моляться про здоров'я немовлят.

16 лютого вшановують пам’ять праведних Анни Пророчиці та Симеона Богоприємця. До цих святих звертаються з молитвою про добробут, щасливу долю та здоров’я немовлят. Що відомо про цих святих і яких традицій дотримуються цього дня, читайте далі.

Ким були Ганна і Симеон за життя

Симеон перекладав книги Старого Заповіту з єврейської мови на грець. Із писання він дізнався про те, що Діва приведе в цей світ Сина Божого. Через свої сумніви в правильності написання, вирішив виправити “Діва” на “Жінка”. Однак раптом з’явився посланець від Господа та запевнив Симеона, що все правильно написано. Також він повідомив, що Симеон на власні очі це побачить. І житиме доти, доки не здійсниться пророцтво.

Так і сталося. Святий вже був старцем (у писанні сказано, що йому було 300 років), коли таки побачив Спасителя, як казалося у пророцтві. Коли минуло 40 днів після народження Ісуса, Діва Марія та Йосип принесли Його у храм, де їх зустрів Симеон. На честь цієї події – коли Бог явився людям – ми маємо свято Богоявлення, у народі – Стрітення (15 лютого).

У цей день поряд з Симеоном стояла пророчиця Анна. З того моменту вона проповідувала, що маленький Ісус стане Спасителем всіх людей.

Відтоді цих святих вважають покровителями немовлят. Батьки читають їм молитви, прохаючи зцілення та щасливої долі для своїх дітей.

Молитва до святого Симеона

Нині відпускаєш раба Твого, Владико, за словом Твоїм з миром, бо побачили очі мої спасіння Твоє, що Ти приготував перед лицем всіх людей: світло на просвіту народів, і славу людей твоїх, Ізраїля.

О, великий угоднику, Божий Богоприїмцю Симеоне! Стоячи перед Престолом Великого Царя і Бога нашого Ісуса Христа, велику сміливість маєш до Нього, бо Він заради нашого спасіння на твоїх руках лежати зволив.

До тебе бо, як до сильного заступника та молитвеника за нас, прибігаємо ми, грішні та недостойні. Моли благість Його, щоб Він відвернув від нас гнів Свій, на який ми заслужили справами своїми, і, зглянувшись на незчисленні гріхи наші, направив нас на шлях покаяння і утвердив нас у виконанні заповідей Своїх.

Збережи молитвами твоїми в мирі життя наше, і в усьому благому доброго успіху виблагай, даруючи нам все, що для життя та благочестя нам необхідне.

Як колись Великий Новгород явленням чудотворної твоєї ікони від смертної пагуби визволив ти, так нині нас та всі міста і села України нашої від усякої напасті, бід і смерті несподіваної твоїми молитвами визволи, і від всіх ворогів видимих та невидимих покровом твоїм захисти.

Щоб ми тихе і мирне життя прожили у всякому благочесті та чистоті. І щоб так від тимчасового життя відійшовши, ми досягли вічного спокою, в якому сподобилися Небесного Царства Христа Бога нашого, Якому належить всяка слава з Отцем і Пресвятим Його Духом нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Традиції в день Симеона й Анни

  • У цей день заведено молитися до святих Симеона і Анни з молитвою про здоров’я новонароджених і немовлят.
  • Чоловіки в цей день займалися ремонтом сільськогосподарських інструментів, а жінки — хатніми справами.
  • На свято не можна надягати вбрання чорного кольору та позичати гроші, бо закличете до себе злидні.
  • Цього дня не можна пити алкоголю і лаятися.

Народні прикмети на 16 лютого

  1. Горобці голосно співають, чекайте ранньої весни.
  2. Насипало багато снігу — до дощового та похмурого літа.
  3. Тріщить ліс — до затяжних морозів, а якщо шумить, можна чекати на відлигу.

 

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook