дати ліки

12 способів, як дати дитині ліки, – лайфхаки досвідченої мами

Дати дитині ліки - завдання із зірочкою і випробування для багатьох батьків. Перевіреними лайфхаками, які допомагають дитині випити ліки без стресу, поділилася досвідчена мама.

“Якщо ваш малюк любить ліки, то можу вам позаздрити тільки, бо надсолодкі сиропи моїй донці зовсім не подобаються…, – пише у своєму блозі Маріанна Рудик і ділиться своїми мамськими лайфхаками. – Є кілька добровільних, примусових і дурильних методів, щоб дати дитині ліки.

Щоб дитина випила ліки добровільно

ПИТИ З ЦІКАВИХ ШТУК

  • Трубочка – ще на неї кажуть “соломка”. Пластикова паличка-виручалочка, з якої іноді донечка любить пити. Коли мова йде про хвору дитину, то треба використати всі методи, тому навіть кілька ковтків із трубочки – зер ґуд. Головне, щоб дитина вміла з неї тягнути.
  • Ще для старших діє залити ліки в пачку з-під сочку дитячого, кажуть. Ми ще не давали Юстині соків, тому не пробували цей варіант.
  • Чарка – відкриття номер один цієї хвороби. Дякую коліжанці Каті за ідею. Ні, це зовсім не пропаганда алкоголізму. Для малюка такий кришталевий келішок є нічим іншим, ніж просто маленьким скляним горнятком. Я наливаю ліки, тоді трііішки води і даю Юстуні. Собі теж беру такий келих. Робимо “тюк” і п’ємо за кілька заходів. Їй дуже подобається стукатися. Чін-чін!
  • Якщо у вас є маленькі кольорові стаканчики, то вони теж чудово підійдуть. Або навіть великі горнята з цікавими малюнками (“диви, зайчик п’є і ти будеш пити”). Також ми поїли її іграшкових друзів, особливо “на ура” йшли посіпаки, яких мучить спрага.
  • Можна ще плескати в долоні і хвалити, влаштувати таку міні-виставу. Крім того, класно йде власний приклад. Коли попила мама, бабуся, жирафа і тоді Юстя.
  • Пляшечка – не з соскою, якщо ви на ГВ, бо соска пригнічує лактацію, а звичайна пляшка-непроливайка. Чи Малятко, чи Акваняня, чи Джерельна Спорт, чи проливайка Моршинська Спортик. Тобто будь-яка пляшка, яка має незвичайний корок.

Як вмовити дитину випити ліки

  • Ложка з ягодою – на чайну ложечку покласти красиву ягідку якусь, яка плаває в ліках. Дитина мала б клюнути на яскравий кружечок. Просто на ложку моя мала шось реагує негативно, починає відвертатися і “нікати”. Знає, що так ліки дають…
  • Домовитися на щось – щось улюблене для дитини. Моя поки мало що бачила в житті, але любить, коли їй малюють. Тому одного разу я домовилась із нею, що намалюю мавпу, якщо вона вип’є сироп. На моє здивування: подіяло! Але одноразово. Я брала тоді маленьку пластмасову ложечку, зацікавило її, бо з такого вона давно не пила чи їла.
  • Поговорити серйозно – розказати, що ці ліки дуже потрібні її животику/голові/зубкам і так далі. Пояснити, що після прийому її не буде нічого боліти. Що вони не смачні, що вам шкода, але так треба і так буде краще. Правду-матушку рубануть, а раптом заканає.

Як примусово дати дитині ліки

  • На палець – можна макнути чистим пальцем у ліки і тоді той палець пхати дитині в рот, бажано одразу за щоку. За щокою вона точно проковтне! Просто коли плаче і відкриває рот, то направляти струю не в горло, бо може почати блювати, а в бік, за зубами. Це дуже важливо, зауважте!
  • Шприц – від Нурофену чи звичайний без голки. Вливати потрібно в теж місце – щічка. Класно, що на ньому є позначки і чітко відомо, скільки рідини чи ліків потрапило в рот.
  • Піпетка – обережно, щоб зубастик не розкусив скло! Принцип дії той самий, що і у двох попередніх пунктах.

Ще кілька лайфхаків, як дати дитині ліки

  • Погладити по шиї, шоб ковтнути – викликати ковтальний рефлекс. Провести долонею по шиї малюка від голови до низу. По ідеї, мало би спровокувати ковтання.
  • Заливати ліки бажано напівлежачи, так менша ймовірність того, що виригає. Підіпріть подушками. Якщо класти в лежаче положення, то є більше шансів на сумний кінець. Повністю сидячи трохи складно втрапити до рота, як на мене. Взагалі в ідеалі бажано, щоб хтось тримав руки-ноги, а хтось вливав… Як би то не звучало страшно. Для благого діла!
  • Дати груди зразу – щоб запити. Від циці малюки на грудному зазвичай не відмовляються. При цій кишковій інфекції Юстя місцями не хотіла навіть грудей, тому… Коли вона просила “діді”, то я раділа, бо це означало, що справи не такі вже кепські. Радять також заливати шприцом під час грудного вигодовування, але, мабуть, для молодших діток така порада буде слушною. Зі своєю півторарічкою не пробувала.

Радимо також прочитати:

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook