Здоров'я та краса Сам собі лікар

10 обґрунтованих наукою причин регулярно ходити пішки

Ми нікого не здивуємо, якщо скажемо, що ходити пішки – це корисно. Однак, мало хто знає, наскільки насправді ходьба змінює наше здоров’я і допомагає протистояти серйозним захворюванням.

  1. Ходьба знижує ризик появи хвороби Альцгеймера

Ходьба корисна для вашого інтелекту і психологічного здоров’я. У літніх людей , які щодня проходять понад півкілометра, ймовірність появи хвороби Альцгеймера в два рази нижча, ніж у людей того ж віку, які цього не роблять.

2. Ходьба підвищує м’язовий тонус

Фізичні вправи, у тому числі і ходьба, допомагають наростити м’язову масу. Причому коли ви ходите, ви навантажуєте не тільки м’язи ніг, але і м’язи живота. Аби тримати прес в тонусі досить 45-хвилинної прогулянки протягом дня.

3. Ходьба зміцнює серцево-судинну систему і знижує кров’яний тиск

Кожен, у кого є проблеми з серцем, обов’язково повинен звернутися до лікаря. Це очевидно. Але ходьба, може стати хорошою профілактикою захворювань серцево-судинної системи. Крім того, вона допомагає знизити артеріальний тиск.

4. Ходьба сприяє покращенню роботи травної системи і, зокрема, кишківника

Звичка тривалих прогулянок знижує ймовірність захворювання на рак прямої кишки на 31%. А регулярні піші прогулянки по 10-15 хв кілька разів на день корисні для нормальної перистальтики кишечника.

5. Після ходьби поліпшується настрій

Якщо у вас поганий настрій – просто прогуляйтеся. Вчені з’ясували, що у людей, які роблять 30-45 хвилинні прогулянки мінімум 5 разів на тиждень, настрій частіше буває хорошим, ніж у тих, хто цього не робить. Крім того, такі люди рідше почуваються пригніченими.

6. Ходьба знижує ризик захворювання на глаукому

Людям, які схильні до розвитку глаукоми, лікарі рекомендують щодня прогулюватися. Річ у тому, що ходьба знижує очний тиск. Але робити це треба регулярно – більше трьох разів на тиждень.

7. Ходьба допомагає контролювати вагу

Щоб контролювати свою вагу, не обов’язково годинами пітніти в залі. Достатньо регулярно прогулюватися. Жінки, які дотримуються стандартної дієти, але при цьому щодня ходять протягом години, набагато швидше позбуваються зайвої ваги.

8. Ходьба зміцнює кістки

Ходьба сприяє зміцненню кісток і суглобів. Вона може зупинити втрату кісткової маси у людей з остеопорозом. Крім того, є дослідження, які доводять користь ходьби для літніх жінок. Щоденна півгодинна прогулянка знижує ризик перелому кісток тазостегнового суглоба на 40%.

9. Ходьба знижує ризик захворювання на цукровий діабет

30-40 хв швидкої ходьби в день знижує ризик захворювання на цукровий діабет.

10. Ходьба покращує роботу легенів

При активній ходьбі дихання частішає, кров збагачується киснем. Це призводить до того, що з організму виводяться шкідливі речовини, підвищується енергія, відбувається оновлення.Знижує ризик варикозу

Дата публікації: 05.12.2019 img Поділитися