10 непопулярних фактів про людей із зайвою вагою

Наступного разу, коли захочеться покритикувати, написати якийсь колючий коментар, порадити «їсти на пів відра менше» або розповісти про те, як вам вдалося схуднути, будь ласка, не робіть цього. Чому - читайте далі.

На жаль, я завжди готова до чергової хвилі ненависті. Хоча мене це дуже засмучує. Виглядає так, ніби оточуючим приємно думати, що товстуни – це не люди, що вони не заслуговують на повагу і що їх надмірна вага це цілком їхня вина. Але це дурниця.

Нижче я перерахую 10 непопулярних фактів про товстих людей. Приготуйтеся!

  1. Ожиріння не є виною товстої людини.

Люди можуть скільки завгодно рахувати кількість споживаних і спалюваних ними калорій, але проблема ожиріння набагато складніша. Ожиріння залежить від статі, генетичних, географічних, економічних та медичних факторів, прийнятих препаратів та минулих травм. Так, двоє людей одного зросту можуть їсти однакову їжу, але їхня вага все одно відрізнятиметься.

2. Дієта не працює.

Коли я опублікувала статтю з результатами наукових досліджень, що доводять неефективність дієт для схуднення в 95% випадків, люди вишикувалися в чергу, щоб розповісти мені, що їм ці дієти допомогли. Рада за них. Але я не говорила, що такі дієти взагалі не працюють. Я сказала, що вони не допомагають у 95% випадків і що ті, хто їх пробує, часто набирають ще більшої ваги.

Припустимо, що ви звернулися до лікаря з медичною проблемою. Він прописав вам лікування. Імовірність того, що воно вам не допоможе, складає 95%, а того, що вам стане гірше – 83%. Ви погодилися б приймати його? Якби з відчаю ви погодилися і зіткнулися з невдачею, звинувачували б ви себе за прийняте рішення? Ні, об’єктом ваших звинувачень стали б ліки! Але у випадку з дієтою все чомусь інакше. Винен завжди той, хто сидить на дієті.

3. Товсті люди можуть бути здоровими.

Не всі товсті люди здорові, але худі теж хворіють. Так, у багатьох товстунів нормальний кров’яний тиск, рівень цукру в крові і вони регулярно займаються спортом. А навіть якщо це не так, це стосується лише їх. Звичка оцінювати рівень чужого здоров’я на вигляд є чудовим прикладом жирофобії. Я впевнена, що це виявиться одним із найнепопулярніших фактів про товстих людей.

4. Товсті люди можуть бути повними через хворобу, яку вони не можуть контролювати.

Вимагати від товстуна або будь-якої іншої людини бути здоровим цей прояв ейблізму, бо здатний на це далеко не кожен.

Проблеми зі здоров’ям можуть призвести до появи надмірної ваги, синдрому полікістозних яєчників, гіпотиреозу, артриту, депресії (через підвищення рівня кортизолу), безсоння, менопаузи та хвороби Кушинга. Оскільки більшість людей не ходять вулицями, скандуючи «привіт, мене звуть Х, і я хворію Y», наявність у них хвороби за їхньою зовнішністю не визначити. Ось чому судити про когось за його вагою це жахливо.

5. Товсті люди повинні бути худими.

Сумно розуміти, що багато людей сприймає товстунів і ставиться до них з повагою, лише якщо останні активно намагаються скинути зайву вагу. Хто ви, чорт забирай, такі, щоб вказувати людині, що їй робити з її тілом?

Будь ласка, не посилайтеся знову на турботу про здоров’я. По-перше, чуже здоров’я – це не ваша справа. По-друге, у світі повно хворих худих, і чомусь ніхто так завзято не дбає про їхнє здоров’я.

Я знаю чимало трагічних історій про те, як порушення харчування доводили струнких людей майже до смерті, але при цьому оточуючі все одно захоплювалися їх самоконтролем. Благаю вас, отямтеся. Перестаньте заохочувати розлади, які повільно доводять людей до смерті! Якщо це не розплющить вам очі на масштаби проблеми, то вже нічого цього не зробить.

6. Товсті люди зовсім не ліниві.

Моя мама була товстою, але вона щодня відпрацьовувала свою 9-годинну зміну на ногах, адже була медсестрою у постійно завантаженому відділенні лікарні. До недавнього загострення хронічної втоми я по 3-4 рази на тиждень ходила до тренажерної зали, де займалася силовими вправами. Кілька років тому я по 2 рази на тиждень ходила на клубну гімнастику і майже щодня виходила на прогулянку. Тому припускати, що ми ніколи не встаємо з дивана, це ще один прояв жирофобії.

7. Товсті люди дотримуються збалансованої дієти.

Люди схильні вважати, що ми ліниві і що ми харчуємося виключно шкідливою їжею або фастфудом. Жаль вас розчаровувати, але я люблю готувати. Так, до моїх улюблених страв входять курка карі, лазанья, рис з лососем та овочами, суп з капусти та квасолі і, звичайно ж, салати.

Я люблю овочі. Вони становлять майже половину мого денного раціону. Чи я переїдаю? Та іноді. Але моя дієта при цьому поживна та збалансована.

8. Жирофобія неприйнятна.

Це один із головних непопулярних фактів про товстих людей. Засудження товстунів вважається допустимим і навіть вітається, хоча будь-яка друга форма дискримінації давно вважається неприйнятною, і навіть незаконною.

Ніхто не заслуговує на те, щоб зазнавати насильства через свою зовнішність, особливо якщо це не можна контролювати. Якщо ви все ще думаєте, що поводитися так нормально, то ви жахлива людина. Ніхто не заслуговує на насильство та дискримінацію. Крапка.

9. Товсті люди чудові.

Почавши цікавитись проблемами тіла, я значно розширила кількість своїх підписок до Інстаграм. Я підписана на людей всіх типів зовнішності, ваги та кольору шкіри. Я підписана на трансгендерів, на людей в інвалідних візках та тих, хто ходить із мішками для стоми.

Що більше я дивлюся на всі ці різні типи тіл, то виразніше бачу красу в кожному з них. Вони такі несхожі один на одного, і це чудово. Усі ми повинні бути різними та унікальними. То чому нам так складно навчитися, приймаючи свої відмінні риси, нести у світ любов і прийняття, а не ненависть і засудження?

10. Товсті люди важливі.

Чи вірите ви в це чи ні, але я вважаю, що всі ми маємо право на любов, повагу, прийняття та однакове ставлення у всіх сферах життя, включаючи медицину, однакові можливості та повагу. Товсті люди це теж люди! Тому наступного разу, коли вам захочеться нас покритикувати, написати коментар, порадити з’їсти салат або розповісти про те, як вам вдалося схуднути, будь ласка, не потрібно!

Всі люди різні і всі тіла різні, але об’єднує нас одне — кожна людина заслуговує на повагу. Хіба це так багато?

Автор: Клер МакГрегор

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook