10 найдивніших книг в історії: від ацтеків до наших днів

Цих книг ви точно не читали. Але вони 100% вас вразять і, можливо, навіть шокують!

Codex Seraphinianus

Codex Seraphinianus – книга з сюрреалістичними ілюстраціями, написана на мові, якої ніхто не розуміє. Вчені називають її «найбільш дивною енциклопедією на світі». Автор книги Луїджі Серафіні опублікував її в 1981 році, представивши як наукову роботу. Втім, книга ця вельми далека від науки, у всякому разі, від земної.


Codex Seraphinianus – 360-сторінкова книга, написана від руки. Причому не тільки тексти, а й ілюстрації невідомого світу, карти і зображення флори і фауни виконані самим Серафіні. Італієць працював над своєю книгою близько 2-х років.

Вчені, намагаючись розшифрувати цю книгу, витратили роки, але ні зрозуміли жодного слова. Алфавіт мови, на якому написана Codex Seraphinianus, складається з близько двох десятків символів, які раніше людство ніколи не бачило.

Найцікавіші книги та інші оригінальні подарунки можна придбати тут.

Книга Сойга

10 березня 1552 року до математика Джона Ді зійшов архангел Уріель і розповів, що Книга Сойга була написана в Едемі для Адама, а розшифрувати її зможе тільки архангел Михаїл. Так говорить легенда, але основа у неї цілком реальна.


У бібліотеці Джона Ді, що вважалася найбільшою в Лондоні, виявилася дивна книга на незрозумілій мові. Власник бібліотеки цікавився окультизмом і став буквально одержимий ідеєю дізнатися зміст книги. Учений працював не покладаючи рук, і прийшов до висновку, що в Soyga містяться магічні заклинання, інструкції по астрології і демонології. Найбільша загадка була на останніх 36 сторінках, які так і не вдалося перекласти досі. Розчарувавшись в спробах зрозуміти, що написано в магічній книзі, Ді, нібито, і викликав ангела.

«Хроніки знамень і пророцтв» Лікостенома

Книга «Хроніки знамень і пророцтв» (Prodigiorum Ac Ostentorum Chronicon) була написана в 1557 році французьким гуманістом Конрадом Лікостеном. Видана як енциклопедія, книга розшифровує потойбічне підґрунтя всього, що відбувається в світі з часів Адама і Єви. Хроніки Лікостена є переліком документованих лих, повеней, метеорних потоків (в тому числі комети Галлея), а також описів морських чудовиськ, НЛО і різних біблійних тем. Хроніки були неймовірно докладними. Зараз копію книги можна купити за кілька тисяч доларів. Сувої Ріплі

«Сувої Ріплі» – трактат сера Джорджа Ріплі, в якому в алегоричній віршованій формі викладено шлях отримання філософського каменю. Ця книга, написана в 15-му столітті, була настільною у Ісаака Ньютона в той час, коли він цікавився алхімією.

Оригінальна версія «Сувоїв Ріплі» була загублена, але в 16-му столітті кілька художників відтворили книгу. До нашого часу дійшло кілька примірників, 16 з яких зберігаються в Англії і 3 – в США. Довжина найбільшого сувою – 6,5 метрів.

«Історія про дівчаток Вівіан» (Story Of The Vivian Girls)



Тиха сором’язлива людина Генрі Дарджер 50 років працював прибиральником в центрі Чикаго, і ніхто не знав, що він таємно писав одну з найдивніших і заплутаних книг в світі. Після його смерті в 1973 році господиня квартири, яку знімав Генрі Дарджер, виявила 15 000-сторінковий рукопис під назвою «Історія про дівчаток Вівіан в Царстві Нереального. Війна Glandeco-Angelinian, викликана повстанням дітей-рабів».

Книга була величезною, епос складався з більш ніж дев’яти мільйонів слів і більше 300 акварельних ілюстрацій. Деякі з останніх ілюстрацій були зроблені на великих аркушах паперу 3 метри завширшки. Ніхто не знає, як довго Генрі Дарджер працював над книгою, вважають, що на цю працю пішли десятиліття. Протягом 40 років він знімав одну і ту ж квартиру і нікому ні словом не обмовився про свою книгу.

Біблія майя «Пополь-Вух»


«Пополь-Вух» – священна книга майя. Текст Пополь-Вух охоплює весь проміжок історії – від створення світу до написання книги, а також включає ряд міфів. Створено Пополь-Вух було ще до конкісти, а збережений манускрипт був переписаний в 16 столітті. Переклад на іспанську був виконаний домініканським місіонером Франсіско Хіменес.

Кодекс Рохонці





Однією з найзагадковіших книг, що дійшли до наших днів, є так званий «Кодекс Рохонці». Люди не тільки не знають, про що в ньому написано, але навіть не мають ні найменшого уявлення, звідки він взявся. На початку 19-го століття рукопис був переданий в дар Угорській академії наук в місті Рононц. Однією з причин, чому Кодекс Рохонці до сих пір не був розшифрований, є його дивний алфавіт. Більшість алфавітів мають від 20 до 40 символів, а в 448-сторінковому Кодексі Рохонці майже 200 різних символів. Досі залишається загадкою зміст і походження книги.

Кодекс Мендоса

Історія «Кодексу Мендоса» виглядає як сюжет пригодницького роману. Після довгого і кривавого завоювання імперії ацтеків, іспанці проголосили Мексику власністю іспанського короля і призначили Антоніо де Мендоса першим намісником нової імперії. Однак нова культура і новий світ були малозрозумілі завойовникам, і тому одним з перших указів Мендоса в якості правителя стало введення так званих кодексів – документів, які складалися з 2 колонок – зліва на індіанській, праворуч на іспанській мовах.

Кодекс Мендоса – це історія ацтеків з перекладом. Кодекс Мендоса складається з трьох частин: перша з них описує походження королів ацтеків,у другій – перераховані всі мексиканські міста, які платили податки в імперії ацтеків, а в третій – описане повсякденне життя ацтеків.

“Уроки танцю для старших і просунутих учнів”


“Уроки танцю для старших і просунутих учнів” – чеський роман, написаний в 1964 році Богумилом Грабалом. Це історія про старого, який підійшов до шести жінок, котрі засмагали посеред міста, і почав розповідати їм про те, що раніше траплялося з ним в житті. Здавалося б нічого дивного, якби не одне але – всі 128 сторінок книги займає лише одне речення. Критики назвали книгу міським анекдотом з присмаком сюру.

Декреталії Смітфілда





Офіційно відомий як «Декреталії Григорія IX» звід канонічних правил був виданий в 13 столітті Папою Григорієм IX. Такі книги були досить поширеними в той час, але ці декреталії були створені як ілюстрований рукопис, прикрашений дивовижною каліграфією. Це був кропіткий і дорогий процес, тому що кожен малюнок створювався вручну.


Знову ж таки, нічого незвичайного – багато ранніх релігійних текстів були ілюстрованими. Але якщо погортати цю працю, то можна знайти деякі дуже дивні речі. Сторінками розкидані малюнки сцен насильства: гігантські кролики обезголовлювали людей, гуси лінчували вовка, дивна сцена з левом і людиною.

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook