Сім'я Секрет успіху

10 лайфхаків для роззяв і тих, хто постійно щось губить

Ці прості трюки допоможуть скоротити число втрачених речей з 95% до 5% (будемо чесні, немає людини, яка ніколи нічого не забуває і не губить), і разом з тим вони заощадять вагон ваших нервів, часу і сил.

1. В ідеалі у кожного предмета має бути своє місце. Інакше діє всім відомий закон: окуляри, зарядка, навушники і будь-яка інша річ кочує по різних кутах, а в потрібний момент ви ні за що не зможете її знайти. Порядок у квартирі, сумці, на робочому місці — ваше спасіння в таких ситуаціях.

2. Лайфхак зі шкільних часів: збирайте сумку з вечора. У ранковому поспіху і суєті набагато вищі шанси що-небудь забути.

3. Складіть чек-лист того, що потрібно взяти з собою. І перевіряйте себе перед виходом з дому, з роботи або перед поїздкою. Можна написати на звичайній наліпці і приклеїти в передпокої або скористатися спеціальним додатком на смартфоні.

4. Це може здатися парадоксом, але спробуйте самі! Протягом одного тижня складайте речі, які найчастіше втрачаєте, в найнесподіваніші місця. Наприклад, покладіть ключі на холодильник або під ліжко. Але є обов’язкова умова: завмріть на 2 секунди і зафіксуйте це у себе в голові. Такі абсурдні локації (зрозуміло, тільки в межах вашого дому) досить швидко допоможуть натренувати увагу і пам’ять. Надалі ви автоматично будете помічати, куди поклали річ, і шукати оригінальне місце більше не знадобиться.

5. Перенесіть всі банківські та дисконтні карти в телефон за допомогою мобільного додатку (Stocard, PINbonus, GetCard і ін.). Тепер ви не забудете картку на касі і звільните гаманець від величезної пачки непотрібного пластику.

6. Коли в голові каша не першої свіжості з незавершених завдань, думок і майбутніх справ, не дивно, що ви забуваєте, де залишили телефон і ключі. Оперативна пам’ять вашого мозку перевантажена. Щоб розвантажитися, випишіть весь вміст своєї голови на лист А4 (може знадобитися навіть кілька аркушів): від обіцянки, даної 3 роки тому, до фільму, який вчора порадила подружка. Організуйте ці відомості по групах: робочі завдання, справи по дому, сім’я, саморозвиток, догляд за собою, обіцянки/борги, зустрічі, покупки, розваги. Після цього до вас повернеться ясність і покращиться увага.

7. Іноді втрата предмета може бути умисною, хоч і не до кінця усвідомленою. Наприклад, ви боїтеся зробити важливий дзвінок і дуже часто забуваєте телефон в кафе, не хочете їхати на нараду і залишаєте права в іншій сумці, хочете повернутися до друга в гості і забуваєте свій шарф на його полиці. Тут неуважність ні при чому, потрібно розібратися з тим, що ж доставляє вам дискомфорт. Повинності і нелюбимі справи висмоктують багато сил, тому потрібно або від них позбутися, або перевести в іншу форму.

8. У психології є поняття «гіпноз мети». Ми впадаємо в нього, коли цілком захоплені однією справою, зосереджені на якомусь важливому завданні і не помічаємо, що відбувається навколо. Який вже там гаманець, коли ви готуєтеся до відповідального виступу або, наприклад, сіли за кермо в перший раз! Рецепт тут такий: перед тим як з головою пірнути в цей стан, перевіряйте, чи все на місці, чи не забули ви якусь важливу річ.

9. Проблеми з концентрацією можуть бути викликані депресивним станом. Коли губляться не тільки речі, але й сенс кожного дня. Ви не знаєте, хто ви, що ви любите, що для вас є цінним — ходите в повній дезорієнтації. В цьому випадку потрібно впритул зайнятися самовивченням — визначити свої справжні цінності (сім’я, дружба, краса, здоров’я, наставництво, розвиток, свобода, спілкування, професіоналізм та ін.) І почати посилено розвивати 2-3 з них.

10. Просто висипайтеся! Науково доведено, що неуважність прогресує при нестачі сну і перевтомі. Кілька годин сну вбережуть вас від чергового неприємного казусу.

Джерело

Дата публікації: 09.05.2019 img Поділитися