До якого лікаря завести дитину?

Якщо у дитини погана вимова, не тільки логопед може вам допомогти. Зверніться і до невропатолога. Не сплутайте симптоми і запам’ятайте, коли до якого лікаря йти.

З усіх питань щодо здоров’я вашої дитини слід звертатися до лікаря-педіатра, оскільки тільки лікар може встановити діагноз та призначити лікування, а при необхідності направити дитину на обстеження до інших лікарів-фахівців. А до кого треба саме вам?

НЕВРОПАТОЛОГ. Якщо ви помічаєте, що ваша дитина в колі своїх однолітків відрізняється незграбністю рухів, поганою вимовою, якщо у неї бувають непритомність, запаморочення, головний біль, блювання, її захитує у транспорті.

ПСИХОЛОГ. Надмірна рухливість дитини, гіперзбудливість або, навпаки, млявість, стомлюваність, плаксивість, страхи, порушений сон – це найпоширеніші симптоми психічної напруги ще слабкої нервової системи дитини-дошкільника.

ЛОР (отоларинголог). Якщо ваша дитина часто перепитує чи не завжди реагує, коли до неї говорять, у неї бувають часті ангіни, втрата голосу, кашель, постійний нежить, якщо дитина спить із відкритим ротом, хропе уві сні, гугнявить при розмові.

ГАСТРОЕНТЕРОЛОГ. Якщо у дитини поганий апетит, часто виникає нудота, блювання, порушення стільця (запор, рідкий стілець), болі в животі (до їжі, після їжі).

АЛЕРГОЛОГ. Якщо у дитини виникає реакція (висип, набряк, утруднене дихання, раптовий нежить, чхання) на якусь їжу, запахи, пилок квітів, ліки, щеплення.

ДЕРМАТОЛОГ. Запалення шкіри на різних ділянках тіла (частіше на руках і ногах), що супроводжується почервонінням, сверблячкою, лущенням. До дерматолога слід звертатися за будь-яких видимих змін стану шкірних покривів, нігтів, волосся.

ОКУЛІСТ (офтальмолог). Якщо ви помічаєте, що дитина примружує повіки, коли розглядає віддалені предмети, або низько нахиляється над альбомом чи книгою, близько сідає до екрана телевізора, якщо вона здалеку (з відстані 5 м) не розрізняє дрібні (до 1 см у діаметрі) предмети, необхідно перевірити гостроту зору вашої дитини

ОРТОПЕД-ТРАВМАТОЛОГ. Постійно звертайте увагу на поставу дитини: при ходьбі вона сутулиться, у неї одне плече нижче за інше, лопатки сильно виступають при випрямленій спині; сидячи на стільці, вона помітно прогинається в той чи інший бік, намагається часто міняти позу, низько нахиляється (майже лягає на стіл) під час малювання і т. п. Обстеження стану хребта повинен зробити фахівець.

ІНФЕКЦІОНІСТ. Останнім часом відмічається зростання кількості інфекційних захворювань у дітей. Навіть в дітей раннього віку захворювання мають затяжний та атиповий перебіг, переростають у хронічні форми. Усе це відбувається через погіршення екології у світі. Звернутися до інфекціоніста необхідно, коли хвороба починає приймати нехарактерні форми перебігу.

ПУЛЬМОНОЛОГ. Загальновідомо, що чим раніше виявлене захворювання, тим швидше й успішніше воно виліковується. Тому дуже важливо вчасно запідозрити виникнення хвороби, вчасно звернутися до лікаря і якомога раніше почати лікування. Більшість хвороб бронхів і легенів є наслідком інфекційного процесу, і основні їхні симптоми – це інтоксикація, кашель, поява мокротиння, виникнення задишки, а іноді порушення дихання. Кожна з цих ознак, їх характер і ступінь вираженості мають важливе значення в постановці правильного діагнозу лікарем-пульмонологом, а отже, і в правильності вибраної тактики лікування.

УРОЛОГ. Близько 30% дітей страждають від порушень в роботі сечовивідної системи, лікування яких часто ускладнюється тим, що батьки звертаються до лікаря тоді, коли захворювання вже запущене. Консультація уролога потрібна вашій дитині, якщо в неї є порушення сечовипускання, відчуття дискомфорту або больові відчуття при сечовипусканні, нетримання сечі (денне або нічне), зміни в кольорі сечі або її аналізі.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook