Як зберегти урожай часнику

Важливо обирати сорти, придатні для тривалого зберігання. Але це не гарантія, що ласуватимете свіжими овочами всю зиму. Треба знати деякі нюанси.

Ярий часник (його садять навесні) не стрілкується і краще зберігається, ніж озимий (посаджений під зиму). Оптимальна температура зберігання часнику – 10–15 ОС. Для озимого часнику температура має бути 2–4 ОС. У кожному разі у приміщенні не має бути надто сухо, щоб часник не висох, і надто волого, інакше зацвіте.

Добре зберігається часник, зв’язаний пучками або сплетений у коси. Для того щоб коса була міцна, у неї можна вплести шпагат. На кінці коси зробити петлю, щоб зручно було вішати. Повісити можна і в шафі, і в коморі, і в підвалі. Головне, щоб було темно, прохолодно і не дуже волого. Зберігати часник треба окремо від інших овочів.
Деякі господині зберігають часник в полотняних мішечках, пересипаючи цибулинням. Можна головки перед закладанням на зберігання сполоснути в дуже концентрованому розчині солі, висушити. Така обробка допомагає вбирати зайву вологу з повітря і захистити часник від шкідників і хвороб.

Якщо часнику небагато, його можна парафінувати: на кілька секунд занурити у розплавлений парафін, потім скласти у невеликі полотняні мішки, підвісити їх у сухому приміщенні.

Поширений також інший метод: головки кладуть у скляну банку й пересипають борошном. Верхній шар борошна повинен бути не менше 2 см завтовшки.

Якщо ви зберігаєте часник на кухні, де температура 18–25 ОC, не тримайте його в поліетиленових пакетах: у них часник задихається, пріє і загниває. Найкраще зберігати часник у мішечках зі щільної тканини.

Добре зберігається часник і в сухому просіяному деревному попелі або сухій тирсі.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook