Як вибрати дитині ортопедичне взуття

У більшості випадків патологія стоп буває не вродженою, а набувається до шкільного віку, і сприяє цьому носіння неправильного дитячого взуття.

У більшості випадків патологія стоп буває не вродженою, а набувається до шкільного віку, і головним фактором у цьому є носіння неправильного дитячого взуття. Натомість ортопедичне взуття має виконувати роль механізму, який нівелює порушення біомеханіки стопи, і відновлювати порушені функції, а у випадку із дітьми ще й сприяти правильному анатомічному розвитку. Ортопедичне взуття призначене як для профілактики, так і для лікування деформації стопи.

Як правильно вибрати таке взуття:

• Точно визначити розмір. Не варто купувати взуття на виріст, тісне або вільне. У ньому треба обов’язково походити. Передня частина не має стискувати пальці.

• Оптимально, коли підошва виготовлена з EVA-матеріалів (етилен-вініл-ацетат). Завдяки легкості та пружності така підошва має чудові амортизаційні властивості і зберігає еластичність навіть при низьких температурах. Взуття не ковзає, а ноги менше втомлюються.

• Бажано, щоби підошва була оснащена ортопедичним каблуком Томаса, який має більшу довжину по внутрішньому боці.

• Взуття, яке має устілку із супінатором, можна носити дитині, тільки якщо супінатор м’який. Носіння жорстких супінаторів має призначати лікар-ортопед.

• П’ятка має бути добре зафіксованою: задня частина взуття має бути при піднятою із жорсткими бортиками. У лікувальному (а не профілактичному) взутті висота бортиків має сягати гомілок.

• Взуття має бути виготовлене із натуральних матеріалів, а його внутрішня поверхня – м’яка і гладка, без стиків і швів.

• Як мінімум треба купувати дві пари ортопедичного взуття – вуличне і домашнє, а змінювати приблизно раз у півроку.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook