Як відволікти дитину від планшета: 5 порад батькам

Ось як відтягти дитину від телефона, планшета та комп'ютера… Ці поради експертів точно допоможуть!

Сучасні діти можуть годинами просиджувати за смартфоном або планшетом. Що з цього приводу думають психологи і як переорієнтувати дитини на корисні заняття, розповідають експерти інтернет-магазину «Будинок іграшок».

Зважуємо «за» і «проти»

Суперечки з приводу користі чи шкоди гаджетів не вщухають давно. Прихильники впровадження в навчання сучасних технологій запевняють: діти повинні з ранніх років вчитися орієнтуватися в потоці інформації, розділяти масив контенту на «потрібне» і «марне», тим самим отримуючи нові знання. У цьому допомагають фільми, мультфільми, ігри й навчальні програми, що розвивають логічне мислення, фантазію, пам’ять і увагу, що сприяють прояву творчих здібностей або просто розважають дитини.

Більшість аргументів на користь «проти» ґрунтуються на шкоду гаджетів для дитячого здоров’я. Якщо дошкільник або молодший школяр проводить перед екраном понад 30 хвилин в день, є ризик зниження гостроти зору і формування неправильної постави.

Тривалий час в незручній позі з похиленою головою призводить до затиснутих м’язів, а, отже, до сутулості й викривлення хребта. Страждає від перевантаження і центральна нервова система. Школярі, які проводять багато часу за комп’ютером, швидко втомлюються, стають дратівливими, розсіяними, не можуть концентрувати увагу, страждають від головних болів і порушення сну.

5 порад батькам

Якщо не виходить домовленостями й заборонами відтягти дитину від комп’ютера, значить ви щось робите не так. У боротьбі з гаджетами головна зброя – батьківська мудрість.

  1. Поясніть дитині, що планшет і комп’ютер призначені не стільки для ігор, скільки для пошуку інформації. Запропонуйте школяру швидше зробити уроки, використовуючи інтернет в якості помічника, а для відпочинку виберіть «живі» розваги – пазли, конструктор «Лего-класік», настільні ігри й т. д. Нехай дитина зрозуміє, що проводити час з сім’єю так само цікаво, як грати в комп’ютерну гру.
  2. Заведіть якусь сімейну традицію, слідувати якій повинен кожен член сім’ї. Наприклад, влаштовуйте щоденні вечірні чаювання, обговорюючи найцікавіші моменти минулого дня.
  3. Намагайтеся не залишати дитину наодинці з планшетом. Цікавтеся, що він дивиться, у що грає. На час навчального тижня виберіть певний доступний контент, звівши ігрові сайти до мінімуму. Якщо в планшеті залишаться тільки розвивальні та навчальні програми, дитині не захочеться проводити багато часу за такими заняттями.
  4. Будьте прикладом для дитини. Не забувайте, що діти в усьому намагаються копіювати батьків. Якщо ви цілими днями не відриваєтеся від смартфона або монітора комп’ютера, не чекайте послуху від чада.
  5. Заведіть сімейне правило: після 19:00 гаджети відключаються і настає час для інших занять. Запропонуйте дитині разом зайнятися рукоділлям або домашніми справами (вимити посуд, прибрати іграшки, вигуляти домашнього вихованця), почитати книги.

Звичайно, необхідно вчити дітей орієнтуватися в потоці інформації й технологічні новинки, але головне – навчити відчувати міру і бачити цікаве і корисне в живому спілкуванні.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook