Як схуднути після 40: ефективні і прості поради для жінок і чоловіків

Як схуднути після 40 років? Над цим питанням думають багато пані, і навіть ті, кому ще до такого віку не так вже й близько. Фахівці стверджують: до стрункості реально повернутися в будь-якому віці. Після 40 теж можна похвалитися прекрасною фігурою, тільки от худнути треба трохи інакше, ніж в 20 і 30 років.

За статистикою медиків, кожні 10 років людина в середньому набирає 3-5 кілограмів. З віком деякі жінки залишають спроби скинути зайву вагу, вважаючи це неможливим. Позначається і зниження фізичної активності, сповільнення обміну речовин. Але чи все так безнадійно?

У когось відмовки завжди напоготові: «треба любити себе такою, яка я є», «хорошої людини повинно бути багато». Але все це бравада, за якою ховається небажання докласти зусиль для досягнення мети. А реалії невтішні: адже справа не тільки в красі, але й здоров’ї. Гіпертонія, атеросклероз, цукровий діабет, хворі суглоби – ось неповний набір болячок, які загрожують людям із зайвою вагою.

Вчені встановили, що з віком скорочується витрата енергії. Якщо ви з’їдаєте той же обсяг їжі, що і 10 років тому, то надбавка у вазі вам гарантована. Адже у зрілому віці ми рухаємося менше, ніж у молодості. А харчові пристрасті залишаються все ті ж. Тобто ми витрачаємо менше калорій, ніж отримуємо. Але повернути колишню стрункість – завдання цілком реальне. Головне – худнути з задоволенням і відчуттям повноти життя. А ще з усвідомленням, що ви отримаєте не лише гарну фігуру, але і довголіття, причому здорове.

Три способи схуднення

1. Повернути інтерес до життя. Зниження емоційності, втрата цікавості до нового, інтересу до життя – все це може спровокувати набір зайвої ваги. «Все знаєте, все бачили, все пробували» – небезпечне відчуття. Через нього ви сидите вечорами вдома. Диван – холодильник – дача – так проводять вільний час більшість людей середнього віку. Задоволення від руху (каток, танці, плавання) замінюється задоволенням від їжі.

Робіть що завгодно – запишіться на гурток за інтересами, займіться йогою, купіть велосипед – лише б подалі бути від затишного дивана. У вас з’являться нові знайомі, які не дадуть вам засиджуватися вдома. Чим ширше коло знайомств, тим насиченішим життя. Повірте, навколо ще багато такого, що вас може і здивувати, і захопити, і порадувати. Гарний настрій активізує нервову систему, як наслідок – в крові зростає концентрація адреналіну, а це не тільки підвищує м’язовий тонус, але і розщеплює жир. Тому позитивні емоції – шлях до стрункості.

2. Активізувати обмін речовин. Зниження обміну речовин, гормональна перебудова організму – ці «принади» середнього віку призводять до накопичення жиру. Але у ваших силах активізувати обмін речовин. Як це зробити? Змініть свій раціон на більш здоровий. Наприклад, замість жирного м’яса на вечерю їжте курячу грудинку, приготовану на пару. Обмежте вживання солодкого. Шоколад і пряники можна замінити фруктами, сухофруктами, молочними продуктами з мінімальним додаванням цукру.

Щоб схуднути, потрібно їсти часто і потроху – 5-6 раз в день і в один час. Пийте чисту воду в перервах між прийомами їжі. Це очистить організм і придушить бажання перехопити смажений пиріжок по дорозі з роботи додому.

Зверніть увагу на детокс-продукти. Вони позбавлять від токсинів і збагатять організм комплексом вітамінів. Це лимон, морква, артишок, ананас, буряк, ківі, яблуко, часник, грейпфрут.

3. Відмовитися від дієт.З віком ефективність дієт знижується. На думку вчених, цикли «дієта – зрив – переїдання» лише стимулюють набір ваги. Тому дієтологи рекомендують не дієти, а планові зміни харчування і способу життя на тривалу перспективу. Тут є кілька загальних правил.

  • Їжте повільно, без телевізора і читання, концентруючись на смаку їжі;
  • ні в якому разі не голодуйте. Можна влаштовувати розвантажувальний день раз в два тижні і вживати в цей день якийсь один продукт (кефір, гречка, яблука тощо);
  • освойте щадні для організму рецепти. А із звичних для сімейства калорійних різносолів дозволяйте собі хіба що шматочок, а не повноцінну порцію;
  • обов’язкові легкі фізичні навантаження: ходьба, велосипед, плавання і т. д. Без задишки і серцебиття. Мета – відчути бадьорість після занять, а не втому;
  • масаж і контрастний душ повинні увійти у звичку;
  • висипайтеся. Дослідження показали, що ті, у кого проблеми зі сном, легко набирають вагу, особливо після 40.

Перед застосуванням будь-яких засобів народної медицини проконсультуйтеся з лікарем!

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook