Як і чим вивести масні плями з одягу: жирні, свіжі і засохлі

Масляні плями непросто вивести: вони глибоко проникають у тканину. Навіть крапля олії може стати проблемою: речовина має властивість розповзатися, перетворюючись на велику жирну пляму.

Жирні плями можуть підстерігати де завгодно. Наприклад, невдало проїхалися в маршрутці, чи зачепили деталі в гаражі. Особливо часто вони з’являються під час готування або прийому їжі.

Навіть якщо ви просто розігріває їжу, на футболці може оселитися блискучий слід, а масляна пляма від шаурми не змусить себе чекати любителів фаст-фуду.

Домашня косметологія з її любов’ю до оливкової, лляної, обліпихової олії також не щадить одяг. Одним словом, ситуацій буває багато, але завжди жирна пляма — це суцільне засмучення.

Як позбутись від жирних плям на одязі

Крейда

Особливості. «Крейдяний» спосіб позбавляє від свіжих плям. Він дозволяє врятувати бавовняне плаття, лляний одяг, шифонову або шовкову блузку. Краще всього використовувати його для натуральної тканини світлих відтінків. За допомогою цього методу можна врятувати і світлі джинси, але для темних краще пошукати інше рішення.

Інструкція

  1. Засипте жирну пляму товченою крейдою.
  2. Залиште на дві години.
  3. Приберіть залишки сухого порошку вологою ганчіркою.
  4. Виперіть річ згідно з рекомендаціями на етикетці.

Нашатир і гліцерин

Особливості. Як вивести з одягу машинне масло, якщо тканина делікатна, а забруднення старе? Допоможе вода, нашатир і гліцерин. Спосіб підходить і для шовку.

Інструкція

  1. Розведіть столову ложку гліцерину такою ж кількістю води.
  2. Додайте нашатирний спирт: половину столової ложки.
  3. Розчин нанесіть на пляму.
  4. Почекайте десять хвилин, промийте місце забруднення теплою водою.
  5. Виперіть річ.

Щоб від гліцерину не залишилося плям, потрібно під час прання використовувати господарське мило. Не хочете морочитися і прати руками? Зробіть мильний розчин і замочіть в ньому річ після гліцеринової обробки на десять хвилин. Після потрібне машинне прання.

Бензин

Особливості. Для очищення одягу від жирних плям використовують спеціальний бензин — очищений, а не той, яким заправляють авто. Цей розчинник здатний прибрати навіть ті старі забруднення, від яких ви не сподівалися позбутися. Спосіб не підходить для делікатних тканин. Краще всього застосовувати засіб на щільному матеріалі, але попередньо обов’язково тестувати його на виворітному шві.

Інструкція

  1. Нанесіть засіб за допомогою ватного диска на забруднення. Обробляти потрібно від краю плями, що запобіжить «розповзанню».
  2. Залиште на десять хвилин.
  3. Виперіть.

Замість бензинового розчинника можна брати гас. Однак тоді доведеться вирішувати ще одне питання — запах. Вирішити проблему допоможе кондиціонер для білизни або засіб для посуду з вираженим ароматом. І сушіння на свіжому повітрі, звичайно.

Видаляємо сліди від олії

Якщо на домашніх спортивних штанях залишився жирний слід від супу або оливкової олії на футболці під час приготування салату, доводиться думати, чим очистити олію з одягу. Причому чим швидше ви зреагуєте на таку пляму, тим вища ймовірність, що боротися з нею не доведеться.

Замийте забруднення господарським милом, використовуйте відразу плямовивідник і річ стане чистою. Головне — не відкладайте забрудений одяг, адже потім боротися з плямами буде набагато складніше.

Всім відомий універсальний спосіб боротьби з жирними плямами: насипати на свіже забруднення сіль. Вона вбере жир, і плями не залишиться. Такий метод допоможе незалежно від типу олій. Але «сольовий порятунок» працює, тільки якщо діяти без зволікання.

Соняшникова олія

Вивести соняшникову олію з одягу допоможуть доступні народні способи. Позбутися від олії можна за допомогою підручних засобів.

  • Тальк. Промокальний папір знизу, тальк на пляму, «промокашка» зверху — і прасуйте (праска не повинна бути гарячою). Пляму можна присипати крохмалем або крейдою. Коли олія відійде, замочіть річ на десять хвилин в мильному розчині.
  • Гірчичний порошок. Його потрібно розвести водою до консистенції кашки і нанести на місце забруднення. Коли гірчична паста висохне, очистіть від неї тканину за допомогою щіточки і відправляйте річ у прання.
  • Зубний порошок. Речовина добре справляється з поставленими плямами, і є альтернативою сольовий «швидкій допомозі». Порошок втирають в тканину до тих пір, поки він не «поглине» олію.

Видалити засохлу олію з одягу, не перучи річ повністю, можна з допомогою миючого засобу для посуду. Його капають на пляму, залишають на півгодини, а потім просто промивають місце забруднення.

Оливкова олія

Як прибрати оливкову олію з тканини? Можна спробувати ті ж способи, що і для соняшникової олії. Якщо пляма не піддається, покличте більш дієвих помічників.

  • Скіпідар і нашатир. Речовини змішують два до одного. Отриманий засіб наносять на пляму на п’ять хвилин. Можна додати в розчин натерте господарське мило.
  • Сода. Речовина добре поглинає жир. Соду наносять на свіжу маслянисту пляму і залишають на 20 хвилин.
  • Ацетон. Розчинник застосовують, якщо річ була забруднена давно, і пляма в’їлася. Краї плями «запечатують» водою, на саме забруднення наносять розчинник і через серветку пропрасовують (праска повинна бути теплою, але не гарячою).

Після процедур по виведенню оливкової олії одяг потрібно випрати. Це можна зробити вручну з використанням господарського мила, можна в машинці з порошком, який добре справляється з плямами.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook