Дизайн Квітник

Які рослини посадити біля паркану чи альтанки, щоб прикрасити

За допомогою рослин можна оновити паркан, заощадивши чималу суму. Для цього підійдуть невибагливі виткі рослини, ліани, які швидко ростуть. Їх можна садити також біля альтанок, господарських та інших приміщень.

Зазвичай біля парканів садять багаторічники, які розростаються, та виткі однорічники, які можна щороку змінювати на свій смак. Такі рослини стають чудовим акцентом у ландшафтному дизайні. Захищають від шуму, вітру, пилу і сторонніх цікавих поглядів. А ще їхня велика перевага у тому, що рослинами можна замаскувати непривабливий паркан. І біля нього навіть захочеться фотографуватися!

Ми розповімо, які рослини можна посадити біля будь-яких парканів (із сітки, дерева, металу, блоків, пластику чи цегли) і швидко їх задекорувати.

Бугенвілія цвіте до 6 тижнів

Це одна з найкрасивіших витких рослин для декорування паркана. Вона довго і пишно цвіте, стійка до захворювань. Любить сонячні місця, не терпить протягів і перезволоження, але їй потрібен помірний полив. Тому їй не підходить низина і північна сторона. Щоб пишно цвіла, потрібно регулярно вкорочувати молоді паростки. Достатньо раз на тиждень підживити комплексним добривом.

Гліцинія – королева серед ліан

Побачивши гліцину, в неї неможливо не закохатися. У неї розкішні грона ароматних квітів, які звисають з гілок додолу. Цю рослину можна вирощувати у вигляді дерева, куща або ліани. Ця рослина підходить для декорування міцних парканів або стін, бо під вагою гілок крихкий паркан може зламатися. Гліцинія потребує регулярного поливу протягом літа та мульчування, а також підживлення. Двічі на рік її треба підстригати і підв’язувати.

Горець бальджуанський – міцний і невибагливий

Ця рослина чудово підходить для декорування паркану, невибаглива, швидко росте, красиво цвіте і приємно пахне. За сезон горець може вирости до 5-6 см завдовжки і обплести паркан. До речі, цвіте він до пізньої осені. Рослині потрібне хороше освітлення, захист від протягів, родючий ґрунт і регулярний (бажано щоденний) полив. Щороку стригти не обов’язково, тільки якщо надто інтенсивно росте і хочете вкоротити пагони.

Дівочий виноград – красивий та абсолютно невибагливий

Не боїться морозів, швидко розростається, має красиве листя та отруйні, проте красиві фіолетові ягоди. Така ліана чудово підходить для декорування арок, альтанок, парканів і стовпів. Це одна з найменш вибагливих рослин. Може рости як на сонці, так у тіні, як у родючому ґрунті, та і в бідному, не боїться шкідників. Її не треба укривати на зиму. Молоді рослини потребують рясного поливу.

Жимолость духмяна (капріфоль)

Посадити духмяну жимолость біля паркану – чудова ідея! У неї незвичайні ароматні квіти, красиве листя та ефектні ягоди (отруйні!). А цвіте вона все літо! Одна рослина може заплести паркан завдовжки до 6 м. Жимолость невибаглива та морозостійка, потребує періодичного поливу, підживлення та розпушування ґрунту. Не любить застою води і протягів.

Іпомея – однорічна рослина з красивими квітами

Цвіте іпомея до осінніх заморозків, причому її квіти зранку розкриваються, а ввечері закриваються, а протягом дня повертаються за сонцем. Іпомея невибаглива. Любить родючий ґрунт, періодичний полив та підживлення, стійка до шкідників та хвороб.

Кампсис – супервитривала ліана

Це багаторічна ліана із красивими трубчастими квітами, яка може протистояти будь-яким випробуванням. Не любить застою води, тому у посадковій ямі треба зробити дренаж. Варто обрізати, щоб контролювати ріст і надати потрібної форми. Кампсис стійкий до посухи, але не зносить перезволоження.

 

 

 

Дата публікації: 09.06.2021 img Поділитися