вазони очищають повітря

Топ-5 кімнатних рослин, які очищають повітря

Кімнатні рослини в квартирі або будинку роблять інтер’єр красивішим і додають затишку. А ще багато рослини очищає повітря, вбиває шкідливих мікробів, нейтралізує токсичні речовини.

Деякі рослики діють позитивно на нашу дихальну систему і підвищують захисні сили всього організму, покращують самопочуття і додають бадьорості.

Чому необхідно очищати повітря?

Відкриваючи вікно, щоб впустити трохи «свіжого» повітря, ми часто досягаємо зворотного ефекту. У великих містах, коли квартира знаходиться в будинку біля проїжджої частини, концентрація шкідливих речовин в повітрі дуже висока, іноді буде краще не відкривати вікно, а навпаки, прикрити його, щоб токсичні вихлопні гази не проникали всередину.

Але без провітрювання не обійтися, а тому вихід – розставити всередині приміщення рослини, які очищають повітря. До того ж, проблема криється не тільки в повітрі з вулиці. Багато будівельних та оздоблювальних матеріалів, використовувані для зведення будинку або ремонту, а також меблі (особливо клейові склади і лакофарбові препарати) теж можуть виділяти шкідливі речовини в атмосферу. Ну і, звичайно ж, домашній пил, пилові кліщі, хвороботворні мікроби – все це оточує нас щодня і може викликати різні захворювання.

Як рослини очищають повітря?

Тому варто придбати кілька ефективних в плані очищення вазонів – підійде будь-яка доросла рослина, що має велике листя з великою площею або велику кількість дрібних листочків. Саме листя працює в ролі біологічного фільтра, який пропускає через себе повітря, поглинаючи відпрацьований вуглекислий газ і виділяючи кисень. Не забувайте вчасно очищати листя кімнатних квітів, адже пил, що осідає, блокуватиме фільтрацію повітря, і вони перестануть виконувати свою головну функцію.

Найефективніші рослини, які очищають повітря

Список з 5 кращих кімнатних рослин, що очищають повітря. Більшість з цього переліку використовується для фільтрації на космічних станціях і рекомендовано національним космічним відомством США NASA.

Хлорофітум

Вважається, що ця домашня рослина очищає повітря найкраще і запобігає алергічним реакціям на пил. Напевно ви не раз спостерігали його в різних державних установах, кабінетах і офісних приміщеннях. Це не дивно – хлорофітум видаляє випаровування формальдегіду, а ще нейтралізує шкідливі вихлопні гази. Тому, якщо більша частина меблів навколо вас зроблена з ДСП (а для деревно-стружкових плит застосовується клей на основі формальдегіду) або якщо ви живете біля автомагістралі, кілька хлорофітумів в кімнатах вам просто необхідні.

хлорофітум

На перший погляд хлорофітум досить звичайний, його листя тонкі й довгі, нічим не примітні. Але є кілька декоративних сортів цієї рослини, що очищає повітря в квартирі, в тому числі і з цікавими білими смугами уздовж усього зеленого листа (хоча лідером по очищенню вважається все ж звичайнісінький хлорофітум з повністю зеленим листям). Одна з головних переваг – абсолютна невибагливість і швидкий ріст, помірна потреба в поливі і здатність «виживати» практично в будь-яких умовах.

Кімнатна пальма хамедорея

А ось ці кімнатні рослини, які очищають повітря, вже більш привабливі і здатні прикрасити будь-який інтер’єр. Маленька пальма хамедорея, яку ще часто називають бамбуковою, добре виглядає в витонченому горщику, а коли вона виросте великою (зазвичай досягає 1,5-2 метрів), її можна пересадити в діжку і поставити на підлогу. Пам’ятайте: чим більша рослина, тим краще вона справляється з очищенням повітря.

хамедорея

Пальма хамедорея дуже любить рясний полив, її грунт завжди повинен бути вологим. За рахунок «вживання» великої кількості води вона дуже добре зволожує повітря в приміщенні, тому підійде для тих кімнат, в яких постійно сухо (тільки не розміщуйте її під прямими сонячними променями і ретельно стежте за регулярністю поливу). До того ж, пальма хамедорея нейтралізує токсини, які можуть виділятися з пластикових меблів і виробів.

Фікус

Різновидів фікусів буває безліч, але які рослини очищають повітря найкраще? Найефективнішими вважаються два сорти: Ficus Benjamina (з великою кількістю дрібного зеленого листя) і Ficus Elastica (каучуконосний фікус, з великим щільним темно-зеленим листям). Незважаючи на те, що ці два види одної і тої ж квітки не схожі одна на одну, вони однаково добре справляються з видаленням з повітря великої кількості відпрацьованого CO2 і токсичних речовин.

фікус

Фікус Бенджаміна здатний вирости з невеликого кущика в красиве високе дерево (для цього у нього повинен бути великий горщик). Що стосується каучуконосного фікуса, він зазвичай нижчий, але зате і більш розгалужений. Теплою весною і влітку рекомендується виносити дорослі рослини на повітря. Але якщо фікус ще зовсім молоденький, краще тримати його в приміщенні, подалі від вітру і протягів. Ці квіти люблять сонце і помірний полив.

Герань

Деякі кімнатні рослини, які очищають повітря в квартирі, можуть додатково ще і нейтралізувати хвороботворні мікроби і віруси. Ці рослини так і називаються – антисептики, і вони дійсно можуть знезаразити повітря. Зокрема, герань (або пеларгонія) виділяє в повітря леткі сполуки фітонциди, які вбивають віруси і бактерії.

герань калачики

Багатьом не подобається запах герані, він досить специфічний, але чим він сильніший, тим більше фітонцидів виділяється в атмосферу. До того ж, цей аромат розслабляє і знімає дратівливість, здатний усунути головні болі (і навіть найсильніші мігрені). Коли герань цвіте, вона здатна прикрасити будь-який куточок в домі. Ця рослина досить невибаглива, любить сонце і рясний полив. Експерти рекомендують розмістити герань в кухні або дитячій кімнаті.

Спатіфілум

Звернути увагу на спатіфілум варто як мінімум з двох причин. По-перше, спатифіллум дуже гарний, його квітки нагадують кали. По-друге, ця домашня рослина очищає повітря і нейтралізує такі забруднення, які виділяються з лакофарбових покриттів, як той же формальдегід, а також трихлоретилен, бензол і багато інших. В процесі очищення беруть участь не тільки широкі листя рослини, але також і його квіти – саме вони здатні забирати спори цвілі з повітря.

спатіфілум

Спатіфіллум рекомендується поставити в приміщення з підвищеною вологістю, щоб запобігти появи і поширення цвілі, – це для квітки найсприятливіше середовище. Рекомендується рясний полив і відсутність яскравого світла.

До речі, експерти радять використовувати для найбільш ефективного очищення одну дорослу рослина на 10 квадратних метрів площі. Якщо кімната або кухня у вас в 20 квадратів, поставте два красивих спатіфілума в обох кутках.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook