Шипшина є чемпіоном за вмістом вітаміну С. Її часто рекомендують  вживати як джерело вітаміну С, але мало хто звертає увагу на те, що при термічній обробці значна частина вітаміну С руйнується. Тому цілющі властивості шипшинового відвару переоцінені.

У мережі можна знайти багато публікацій про лікувальні властивості шипшини, що вона допомагає вилікувати багато захворювань. Наприклад, можна прочитати про користь шипшини при застуді, хворобах нирок, жовчного міхура та підшлунової залози, а також при запаленні ясен. Однак застосування шипшини при захворюваннях та станах не підтверджують наукові дослідження, – пише voxukraine.org.

В інтернеті можна знайти безліч порад, як лікуватися шипшиною, рецепти застосування відварів, настоянок чи мазей. Часто такі поради недієві, а іноді небезпечні для здоров’я. Тому перед тим, як використовувати будь-який засіб для лікування, обов’язково потрібно звернутися за консультацією до лікаря.

Шипшина потенційно ефективна при артрозі та полегшенні болю після операцій, але цьому немає наукових доказів. Також шипшину часто рекомендують як джерело вітаміну С, втім значна його частина руйнується при термічній обробці. Застосування шипшини при інших захворюваннях та станах не підтверджують наукові дослідження.

 

Чим може нашкодити шипшина

Тривале вживання шипшинових напоїв може негативно позначитися на здоров’ї. У великих кількостях це може викликати побічні ефекти, наприклад, діарею. Крім того, у великих дозах шипшина може спричинити утворення каменів в нирках через велику кількість вітаміну С.

 

 

Надмірне вживання шипшини може призвести до порушень з боку кровоносної системи, включаючи розвиток тахікардії, підвищення згортання крові. Якщо у людини є схильність до тромбоутворення, плоди шипшини слід виключити з раціону.

Як заварювати шипшиновий чай

  • Чай зі свіжих ягід

Смачний шипшиновий напій можна приготувати зі свіжих дозрілих ягід шипшини.

Для приготування напою взяти 3-4 ст. л. плодів, ретельно вимити і проткнути кожну ягідку зубочисткою. Висипати підготовлені ягідки в скляну ємність і залити 500 мл гарячої води. Укутати і залишити на 40 хвилин настоюватися.

Коли час вийде, процідити настій через кілька шарів марлі, а використані плоди перекласти в каструльку, знову залити 500 мл гарячої води і кип’ятити 30 хвилин.

Отриманий таким чином відвар остудити, процідити і змішати його з настоєм.

  • Заварювання шипшини у термосі

Цей спосіб найпоширеніший. Термос бажано брати зі скляною колбою і не дуже великий – об’ємом не більш як два літри. Заповнити його цілими ягодами приблизно на третину або трохи менше. Якщо використовуються подрібнені, то на 1 л рідини потрібно 3-4 ст. л. плодів.

Залити шипшину гарячою водою, але не окропом. Закрити термос і дати ягодам настоятися. Цілим плодам для цього потрібно 8-10 годин, а подрібненим вистачить 2 годин, але можна залишити і довше.

Цілі ягоди можна заварити повторно один і навіть два рази, якщо вони досить великі і м’ясисті.