Швидка їжа може бути корисною. Коли і чим краще перекусити?

Часто буває так, що неможливо знайти час або місце для повноцінного обіду. Перекусив чим-небудь – і знову до роботи. Аби уникнути проблем зі шлунком та фігурою, перекуси повинні бути правильними. Кому корисно перекушувати, коли краще це робити і що краще їсти?

Кому корисні перекуси

Більшість дієт рекомендують їсти часто, але невеликими порціями. Завдяки такому харчуванню людина не відчуває голоду, організм не вмикає режим економії і не відкладає щось (тобто жирову тканину) про запас.

При деяких захворюваннях, наприклад, шлунково-кишкових, печінки, серця, діабеті, хронічних хворобах нирок, перекуси просто необхідні.

За рахунок частого прийому їжі невеликими порціями знижується навантаження органи травної системи, травні соки виділяються з певною періодичністю, вдається уникати різких коливань рівня глюкози та інсуліну в крові.

Є декілька простих правил перекусу

  • Перед тим, як щось з’їсти, бажано випити склянку води – тоді насититеся меншою кількістю їжі.
  • Перекусити можна навіть тоді, коли відчуття голоду ще немає, але вже майнула думка, що б такого пожувати.
  • Найважливіші і найкорисніші перекуси – другий сніданок і полуденок.
  • Тим, хто снідає ситно, досить перекусити фруктами.
  • Мінімальна порція – один фрукт або жменька нарізаних, максимальна – три жмені.
  • Якщо снідаєте горнятком кави або чаю, другий сніданок повинен бути ситним.

Чим краще перекусити

Для перекусів найкраще підійдуть фрукти, овочі, кефір і питні йогурти з висівками, горіхи, сухофрукти та батончики з них, сир, мюслі. З дому можна взяти картоплю у кожушку або варені яйця.

До речі, можна перекушувати і бутербродом, але він повинен бути правильним: хліб з висівками, тонкий шматок відвареної або запеченої яловичини або курятини, листок салату, кілька гілочок зелені та скибок овочів.

Дуже корисно перекушувати наприкінці робочого дня, так ви уникнете гострого відчуття голоду у вечірній час. Чудово підійдуть для полуденку кисломолочні продукти (сир, йогурт або кефір). Вони містять кальцій, який організм найкраще засвоює саме ввечері.

Якщо перекушуєте сухофруктами, наприклад, курагою або чорносливом, не забувайте, що один сухофрукт за калорійністю дорівнює свіжому плоду.

Якщо не наїдаєтеся кількома сухими абрикосами або сливами, залийте їх окропом, за кілька годин вони набрякнуть і збільшаться в об’ємі. І не плутайте сухофрукти з цукатами: зацукровані фрукти небезпечні для фігури.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook