Здоров'я та краса Народна медицина

Які властивості мають квіти чорнобривців

Ці красиві й ароматні квіти ростуть чи не на кожному квітнику. Дедалі частіше можна прочитати про їхні лікувальні властивості. Ми розібралися, що у цьому правда, а що – вигадка.

Олена Грась з Луцька розповідає, що щороку збирає квіти чорнобривців, щоб взимку готувати з них чай. Квіти чорнобривців вона спершу дещо прив’ялює, а тоді сушить у затіненому місці. Опісля складає у картонну коробку й ставить у сухе місце.

“Коли ж настає пора холодів, то додаю квіти до узвару — це смачно, — ділиться секретами пані Олена і вірить, що такий напій корисний для здоров’я.

В інтернеті можна знайти багато інформації про користь чорнобривців. Пишуть, що їх варто застосовувати для лікування шлунку, печінки, нирок, діареї, зниження цукру в крові при діабеті, покращення обміну речовин та зміцнення імунітету. У публікаціях пропонують різні варіанти вживання чорнобривців — настоянки, інгаляції, чаї та відвари.

Однак, цьому немає підтверджень, – пише voxukraine.org. Жодне дослідження не підтверджує ефективність чорнобривців при згаданих станах чи захворюваннях.

У статтях про альтернативні методи лікування не завжди чітко стверджують, що рослина ефективна проти низки станів чи захворювань. Однак, у цих матеріалах не згадують доказову медицину, пропонують рецепти застосування відварів, настоянок чи мазі з різних рослин.

У мережі можна знайти безліч порад, як лікуватися. Часто такі поради недієві, а іноді небезпечні для здоров’я. Тому перед тим, як використовувати будь-який засіб для лікування, обов’язково потрібно звернутися за консультацією до лікаря.

Дата публікації: 07.09.2020 img Поділитися