Що означають наклейки на фруктах

Якщо на продуктах 4-значний код, який починається номерами 3 або 4, то це означає, що продукт був вирощений з використанням добрив і пестицидів.

Мабуть, ви помічали на імпортних фруктах та овочах маленькі наклейки, але не надавали їм значення. А дарма, вони містять корисну для вас інформацію.

За допомогою наклейок виробники маркують свій продукт. На деяких наклейках є штрих-код або QR-код, де зашифрована інформація про товар. На деяких наклейках вказані цифри. Це код PLU (Price-Look Up (PLU)) – система точної ідентифікації свіжих фруктів, овочів та зелені, яка дозоляє визначити сорт, різновид, умови вирощування, розміри. Код PLU – це 4- або 5-значний номер. Звертати увагу треба на цифру, яка стоїть першою.

Якщо на продуктах 4-значний код, який починається номерами 3 або 4, то це означає, що продукт був вирощений за принципом інтенсивного сільського господарства з використанням добрив і пестицидів.

Якщо продукт має 5-значний код, який починається з номера 9, це означає, що продукт був вирощений традиційним способом, який зараз називається органічним (без застосування пестицидів і добрив). Наприклад, банани позначаються кодом PLU 4011, а органічні банани матимуть номер 94011.

Якщо продукт має 5-значний код, який починається з номера 8, то це означає, що продукт є генетично модифікованим (ГМО).
Система PLU добровільна, тому виробники, які виробляють свою продукцію з використанням ГМО, з маркетингових причин здебільшого не позначають свою продукцію цифрою «8».

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook