Духовність Здоров'я та краса

Психосоматика: скажіть, що у вас болить, і я скажу, які у вас життєві проблеми

Що вийде, якщо об’єднати медицину і психологію? Вийде психосоматика. Науково доведено, що наші страхи, переживання і почуття виливаються у фізичні хвороби. Про що можуть розповісти ваші хворі місця?

Одного разу Карина Багдасарова, представниця відомої циркової династії дресирувальників, зізналася, що все життя хотіла бути танцівницею, а батько змусив її працювати на арені. У дорослому віці вона зрозуміла, чому все життя страждала від болю в попереку – по суті “робила те, що не хотіла робити”. Про що ж можуть розповісти ваші хворі місця?

Голова

Якщо голова часто або постійно болить – це “болять” думки через велику кількість інформації або роздумів про щось. Головний біль часто буває у високоінтелектуальних людей, які пригнічують емоції. Ця проблема говорить про занижену самооцінку, страхи і про те, що людина ховає все в собі.

Волосся

Проблеми з волоссям (раннє посивіння, випадіння волосся) – індикатор стресу, безпорадності і відчаю. Волосся, особливо у жінок – символ життєвої енергії. Проблеми можуть виникати, якщо людина живе в постійній напрузі і страху. А всього лише потрібно – бути собою і вірити в себе. Іноді хвороби волосся можуть виникати як відповідь на велике его, гординю і несвідому образу на Бога.

Шия

Шия з’єднує розум (голову) з почуттями (тілом). Проблеми з шиєю говорять про те, що у вас не ладять один з одним перше і друге. На метафізичному рівні це треба розуміти як міст між духовним і матеріальним. Хвороби шиї говорять про відсутність гнучкості: людина боїться повернутися, щоб почути правду за спиною, ігнорує ситуацію замість того, щоб в ній розібратися. Можна ще при болю в шиї спробувати кивнути ствердно чи негативно похитати головою. Це покаже, в чому у вас труднощі – говорити “Так” чи “Ні”.

Очі

  • Короткозорість – відсутність далекоглядності, страх перед майбутнім і небажання дивитися далі свого носа.
  • Далекозорість – нездатність жити теперішнім, сьогоднішнім днем. Людина з далекозорістю занадто довго думає, перш ніж зробити те, що необхідно зробити, не може побачити ситуацію в цілому.
  • Дальтонізм – око не сприймає кольорів, бачить все сірим. Говорить про те, що людина не може сприймати радість життя. Важливо подивитися значення того кольору, який витісняє свідомість.
  • Глаукома – більмо. Людина страждає в сьогоденні через минуле, небажання щось пробачити і прийняти.

Зуби

Зуби болять у людей нерішучих і тих, які не приймають рішення. Все вирішують за вас, а ви самі боїтеся, не вмієте аналізувати життєві ситуації. Проблеми з жувальними зубами говорять про те, ви не можете засвоїти обставини, при цьому верхні бокові зуби відповідають за прийняття рішень, а нижні – за прийняття відповідальності за свої рішення. Зліва – приватне, праворуч – соціальне. Ще є думка, що проблеми з лівою стороною тіла фіксують проблеми в спілкуванні з матір’ю, з правого – з батьком.

Рот

Хвороби ротової порожнини, наприклад, стоматит, пов’язані з образою, що роз’їдає душу. Прикушування язика – покарання себе за балакучість, щік – занепокоєння, приховування своїх таємниць і секретів. Рот пов’язаний з прийняттям нових ідей. Будь-які проблеми в ньому говорять про проблеми саме в цій сфері.

Губи

Губи – відображення нашої чуттєвої природи. Залежно від внутрішніх проблем на них можуть відображатися такі недуги:

  • Тріщини – людина розривається від протилежних почуттів.
  • Кусання губ – самопокарання за проявлену чуттєвість.
  • Герпес – те ж саме, що і кусання губ, але в більш серйозній формі.

Спина

Спина символізує опору життя. Проблеми зі спиною говорять про відсутність моральної підтримки. Людина вважає, що її не люблять, або змушена ховати свою власну любов. Якщо людина втрачає рухливість, значить, вона не може проявляти любов до інших через діяльність. Якщо зліва – то до близьких, якщо справа – то до світу.

Поперек

Поперек – це конфлікт. Почуття провини. Увага прикута до того, що в минулому. Низ спини пов’язаний з грішми, партнером, будинком, дітьми, роботою, дипломами тощо. Біль в цій частині тіла говорить про те, що людина хоче мати щось, щоб відчути себе впевненіше, але не наважується зізнатися в цьому ні собі, ні іншим. В результаті вона змушена робити все самостійно, все звалювати на свою спину.

Суглоби

  • Артрит – думка, що тебе не люблять. Люди, які страждають на артрит, зазвичай дуже правильні. Для них завжди панує слово “треба”, вони роблять все через себе, буквально ламаючи через коліно. Дуже сильний “внутрішній критик”.
  • Вивихи. Часті вивихи кінцівок говорять про те, що людина дозволяє маніпулювати собою.
  • Проблеми з колінами – впертість, гординя, пригнічений страх і небажання поступатися.

Зайва вага

Якщо у людини тримається зайва вага, то їй слід переглянути свій внутрішній світ. Найчастіше тіло тримає зайве, щоб захиститися від зовнішніх впливів. Людина занадто беззахисна перед соціумом, перед життям в цілому. Іноді говорить про пригнічене прагнення досягти бажаного. Люди із зайвою вагою в дитинстві або підлітковому віці часто переживають багато принижень, глузувань і образ.

Гомілки

Проблеми з гомілками говорять про конфлікти життєвих принципів. Можливо, у вас стався крах ідеалів, а, можливо, ви хочете чогось, що суперечить вашим моральним принципам. Біль в гомілці заважає рухатися вперед, кроком або бігом, тому він пов’язаний з нашим ставленням до майбутнього і нашою здатністю рухатися вперед в життя.

Джерело

Дата публікації: 10.04.2019 img Поділитися