Поради психологів: як навчитися говорити “ні” навіть друзям

Багато людей дуже бояться відмовити іншим, адже не хочуть прославитися байдужими егоїстами, нездатними допомогти. Але виконувати чиїсь прохання на шкоду собі - не найкращий варіант. Тому потрібно навчитися говорити «ні» навіть близьким людям.

Обдумайте прохання

Не потрібно поспішно відповідати «так» на будь-яке прохання знайомих. Скажіть «Мені треба подумати» і проаналізуйте ситуацію. Чи немає у вас своїх дедлайнів і невідкладних справ? Чи є час і енергетичний ресурс? Чи не планували ви провести час з сім’єю або наодинці з собою?

Якщо для того, щоб виконати прохання, вам потрібно буде перебудувати свої плани, не відпочивати і не спати, працювати подвійно, щоб встигнути зробити те, що дійсно потрібно, то сміливо відмовляйтеся. Тому подумайте, а потім відповідайте, пояснивши причини.

Перестаньте ставити себе на останнє місце

Ви – свій найголовніший друг, який буде поруч завжди. Чому ви дбаєте про інших більше, ніж про себе? Якщо вашого ресурсу буде недостатньо, ви і іншим не допоможете, і собі життя трохи зіпсуєте. Тому включайтк трохи здоровий егоїзм і не дозволяйте на собі їздити.

Відмовляйте, не кажучи «ні»

Якщо вам складно сказати «ні», то сміливо відмовляйте, не використовуючи це слово. Все можна перефразувати: «Мені зараз незручно говорити.

Я некомпетентна в цьому питанні. Я боюся зіпсувати, тому не хочу і братися. Я дуже зайнята в суботу» і так далі. Ну а що? І відмова трохи пом’якшена, і зайвими обов’язками себе не обтяжили.

Сприймайте себе по-іншому

Можливо, ви позиціюєте себе, як привітну людину, яка завжди готова допомогти. Так ось. Перестаньте. Змініть роль і станьте людиною, яка допомагає тоді, коли їй зручно, яка вміє відмовляти і завжди робить вибір не на шкоду собі. Може через це кілька халявщиків вас і «розлюблять», зате ви станете набагато вільнішою і щасливішою.

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook