Перемогти туберкульоз допомогла нігелла. Рецепт травника

Легенева хвороба піддається лікуванню. Але крім цього потрібно дотримуватися особливих правил.

Є така рослина, яка допомагає легеням боротися з туберкульозною хворобою. Ця рослина має назву нігелла. Її ще називають чорнушка, бо насіння цієї рослини схоже на цибулю-чорнушку.

Про засіб, помічний при туберкульозі, розповідає травник Іван Федусь.

Насіння має дещо ванільний присмак, а то й гострий перцевий смак і приємний мускатний запах. Ця дуже корисна рослина напрочуд гарно цвіте. Окрім основного лікування, при туберкульозі (залежно від стадії захворювання) корисно протягом дня з’їдати від 1 чайної ложки до 1 столової ложки насіння нігелли. (При легкій стадії захворювання – 150 г, а при тяжкій – 300 г). Тобто чим легша стадія хвороби, тим менша доза вживання. І так протягом 21 дня. Після цього слід зробити контрольний рентгенівський знімок, щоб дізнатися, чи треба далі приймати чорнушку.

Прибирання – гарячою водою з лугом або 2% розчином соди

Що і як треба робити, коли в сім’ї є хворий на туберкульоз, розповідає пульмонолог Іван Тельнов.

Дезінфекція проводиться як обов’язковий захід після госпіталізації хворого. Вона здійснюється спеціальною бригадою санітарно-епідеміологічної або дезінфекційної станції за нарядами тубдиспансеру за місцем проживання хворого.

Після огляду керівником бригади кімнат та місць загального користування визначається обсяг, зміст і черговість дезінфекційних робіт. Виробляється знезараження мокротиння, плювальниць, виділень хворого, залишків їжі, посуду, білизни. Одночасно відбирають речі для направлення на обробку. Знищуються комахи, якщо є (наприклад, мухи). Дезінфекція здійснюється послідовно від більш віддалених кімнат і приміщень до ближчих до виходу.

Заключна дезінфекція проводиться не тільки після госпіталізації хворого, а й у таких випадках: по від’їзду хворого до санаторію, у відрядження; при зміні хворими місця проживання як до виїзду (з речами), так і повторно після виїзду (обробляються порожні кімнати, квартири, місця загального користування); перед поверненням породіллі з пологового будинку; перед знесенням старих будинків, де мешкали хворі на туберкульоз; перед косметичним ремонтом; після смерті хворого.

Вкрай важливо приділяти серйозну увагу повсякденному прибиранню приміщення, де знаходиться хворий. Прибирання приміщення здійснюється при відчинених кватирках, фрамугах, вікнах (залежно від пори року). Підлоги миють гарячою водою з лугом або 2% розчином соди (паркетні підлоги протирають гасом).

У зв’язку з тим, що найбільше скупчення мікобактерій туберкульозу буває в радіусі 1-2 м навколо хворого, особливо ретельно варто обтирати дезактивувальним розчином або 2% содовим розчином стіну, біля якої стоїть ліжко хворого, ліжко, столик, стілець. Якщо на предметах, стінах є плями висохлого мокротиння або виділень хворого, слід перед збиранням попередньо протерти їх ганчіркою, змоченою в 5% розчині хлораміну або лізолу.

Не слід забувати, що ганчірки при цьому інфікуються, тому після вживання їх необхідно замочувати в 5% розчині хлораміну або кип’ятити 15 хвилин у 2% содовому розчині. Книжки, іграшки, меблі та інші предмети побуту знезаражують одним зі згаданих методів. Усі предмети догляду за хворим захищають від мух. У всій квартирі треба проводити боротьбу з мухами.

Людям, які знаходилися в оточенні хворого, слід регулярно здійснювати обстеження в лікаря.

Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров’я! Перш ніж застосовувати будь-які методи лікування, проконсультуйтеся з лікарем!

За матеріалами

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook