Кухня Рецепти

Пляцок “Кора вишні”

Що може бути смачніше за шматочок галицького пляцка? Наприклад, такого – з кожами із кокосом, горіхами і журавлиною, бісквітним коржем “у шоколаді”, вишневим заварним кремом і вишевим желе. Смакота!

26.03.2019 15:56

Пляцок “Кора вишні”

Форма 20 на 30 см. Для верхнього і нижнього коржа: 8 білків, 3 жовтки, 200 г цукрової пудри, 200 г кокосу, 200 г посічених горіхів, 200 г клюкви (сушеної), 1 ч. ложка з розпушувачем, 1 ст. ложка борошна.

Бісквіт: 4 яйця, 4 ст. ложка цукру, 4 ст. ложки борошна, 0,5 ч. ложки розпушувача.

Шоколадна помадка: 150 г шоколаду, 3 ст. ложки сметани, 1 ст. ложка коньяку.

Крем: 400 мл вишневого соку, 1 п. вишневого пудингу (польського Budyn), 4 ст. ложки цукру, 300 г масла.

Крем. До 250 г соку додати цукор, розмішати до розчинення і поставити на вогонь. В решті соку розвести пудинг. Коли сік в каструльці почне кипіти, тонкою цівкою влити розведений пудинг, безперервно помішуючи. Дати поваритись 1-2 хв, постійно мішати.

Коли охолоне, збити з маслом кімнатної температури. Спочатку треба збити саме масло, а потім по 1 ложці додавати пудинг, не перестаючи збивати. Під час рнмащування пляцка додати до крему вялену вишню.

Коржі: білки збити з пудрою, додати жовтки. Поступово додати решту продуктів. Спекти два коржі. Треба пекти відразу у двох формах, бо тісто сідає швидко. Якщо такої можливості нема, то розділити продукти і замісити окремо.

Бісквіт: білки добре збити з цукром, додати жовтки, борошно, порошок. Випікати при 170 ºС 30 хв.

Шоколадна помадка: розтопити шоколад на водяній бані, додати сметану, коньяк, перемішати. Змастити помадкою бісквіт з обох боків.

Верх залити вишневим желе.

Рецепт Анни Мисько