Натуральна кава: забаганка чи необхідність?

Для багатьох з нас вже став звичайним ранок, що починається з кави. Адже цей напій бадьорить та надає сили навіть якщо ви погано відпочили вночі. Але чи безпечно пити каву, яка дешева, але не натуральна?

Небагато хто замислюється про сумнівну користь розчинного напою. По-перше, виробники відверто брешуть, рекламуючи нам «стовідсоткову відбірну арабіку», тому що для виготовлення розчинної кави використовують не дорогі відбірні зерна, які вигідніше продати цілими, а найдешевші й найгірші, або навіть залишки після збору врожаю. Мало хто знає, що найвідоміший бренд розчинної кави набув своєї популярності саме через надлишок дешевої сировини в Бразилії, коли уряд країни шукав спосіб його утилізувати. Проте цей напій дуже швидко поширився серед небагатого прошарку населення, а згодом – і у всьому світі.

По-друге, до розчинної кави в процесі виробництва додають барвники та ароматизатори, анічогісінько не вказуючи про це на упаковці.

По-третє, дослідження виявили деякий негативний вплив розчинного напою на тканини нирок, а також частіші випадки провисання підшкірного жиру при розвиненні целюліту у жінок, що п’ють саме розчинний продукт.

Але найголовніше те, що аромат та смак натуральної кави значно відрізняється від розчинної. Щоб наблизити ці параметри до натуральних, виробники додають штучні кавові олії.

Мушу зазначити, що деякі преваги у розчинної кави все ж-таки є. Вона має більший термін зберігання завдяки можливості герметичного упакування, та й для її приготування не потрібні ні особливі вміння, ні спеціальні пристрої.

Щодо зернової кави, треба вміти її готувати та мати на це час. Але всі ці незручності повністю варті витрачених зусиль, адже кава в зернах має цілющі властивості: вона не тільки тонізує, але й знижує вірогідність ракових захворювань шлунково-кишкового тракту та печінки, хвороби Альцгеймера та Паркінсона, має позитивний вплив на чоловічу статеву функцію і навіть попереджує виникнення карієсу (за умови вживання її без цукру).

Лікарі рекомендують вживати каву людям, хворим на гіпотонію, адже вона має властивість підвищувати кров’яний тиск.

Каву можна варити власноруч у турці, в кавоварці або в каво-машині. Останні є багатофункціональними приладами, що мають високу вартість і зазвичай використовуються ресторанами. Зрештою, вибір, якій каві надати перевагу, залишається за вами. Але якщо ви тепер знаєте про шкоду розчинного напою, чи варто труїти себе ненатуральним продуктом?

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook